به بهانه سند ویکی‌لیکس درباره ارتباط مالی مهاجرانی و آل سعود

فتنه-فساد-بیگانه و دیگر هیچ...؟!

فتنه-فساد-بیگانه و دیگر هیچ...؟!
به گزارش سراج24، سایت ویکی‌لیکس سندی منتشر کرده که نشان می‌دهد سفارت سعودی در انگلیس هزینه تحصیل پسر عطاءالله مهاجرانی وزیر فرهنگ و ارشاد در دولت دوم‌خرداد را تامین کرده‌ است.
این سند که تاریخ آن متعلق به 10 اکتبر سال 2011 است اشاره می‌کند که به درخواست عطاالله مهاجرانی این بورس تحصیلی در مقطع دکترا برای پسرش توسط سفارت عربستان تامین شده است.
همچنین این سند اشاره دارد که سفارت عربستان در لندن هزینه بیش از 12 هزار پوندی برای هرسال تحصیلی(4 سال_از 2011 تا2015) و هزینه‌ای بالغ بر 4256 پوند برای هزینه‌های زندگی پسر مهاجرانی را تامین می‌کند.
عطاءالله مهاجرانی، پای ثابت برنامه‌های ضد ایرانی بی‌بی‌سی‌فارسی، عضو گروه 5 نفره موسوم به اتاق فکر فتنه، موسوم به جنبش سبز  و از گردانندگان سایت جرس است. مهاجرانی سال 88 خود را ابوذر میرحسین موسوی معرفی کرده و به زینت‌الوزرا!ی دولت دوم خرداد نیز مشهور بود.
سال‌های قبل نیز اخبار کمک 18 میلیون دلاری دستگاه امنیتی آل‌سعود به مهاجرانی در جریان ضیافت الجنادریه منتشر شده بود؛ ضیافتی که مهاجرانی آن‌را بهترین شب‌های همه عمرش توصیف کرده بود.
هرچند سند منتشر شده توسط ویکی‌لیکس درباره شخص عطاءالله مهاجرانی، بسیار قابل توجه و تاسف‌انگیز است، اما این سند تنها گواه وابستگی یک فرد از جریان فتنه به حکومتی فاسد، کودک‌کش و با تیپ صهیونیستی آل سعود نیست، بلکه این سند و اسناد و روایت‌های مشابه، حکایت از ارتباط و نسبت تاسف‌برانگیزتری در مقیاسی بسیار بزرگتر دارد که آن را می‌توان ارتباط سیستماتیک و ارگانیک سه جریان فتنه، فساد و بیگانه است.
این گفته به معنای انکار بروز فسادهایی در بیرون از این سیستم و رابطه ارگانیک ذکر شده، نیست، بلکه به شکل دقیق‌تر حاکی از آن است که هرجا فتنه‌ای علیه ایران اسلامی رخ داد، قطعاً باید ردپای دو جریان مرتبط دیگر را نیز جستجو و کشف کرد. 
گواه روشن دیگر بر مدعای ارتباط ارگانیک فتنه،فساد و بیگانه، ماجرای پرونده معروف مهدی هاشمی است. مهدی هاشمی علاوه بر اتهامات مهم و متعدد اقتصادی(فساد اقتصادی از جنش ارتشا و ...) -که به بخشی از آنها در جریان دادگاه‌های اخیر قوه قضائیه رسیدگی و حکم 25 سال زندان نیز صادر شد- در ماجرای فتنه 88 نیز اتهامات بسیاری را به خود معطوف کرد.
نیک‌آهنگ کوثر کاریکاتوریست نشریات زنجیره‌ای، در داخل و خارج کشور با مهدی هاشمی در ارتباط نزدیک بود به نحوی که در دوره اصلاحات و در زمان مدیریت مهدی هاشمی بر سازمان بهینه‌سازی مصرف سوخت 90 میلیون تومان از وی گرفت تا سایت این سازمان را راه‌اندازی کند.
نیک آهنگ کوثر چندی پیش با اشاره به سخنان مدیر مسئول کیهان در دانشگاه تهران که گفته بود؛ سران فتنه به آمریکا پیشنهاد افزایش تحریم‌ها را داده بودند،  می‌نویسد: "من شخصاً در سال 1389، شاهد تلاش حامی موسوی ...برای تشدید تحریم‌ها بوده‌ام. اتفاقاً او را زیر سؤال بردم که چطور می‌تواند با وجود اینکه پدرش رئیس مجلس خبرگان و یکی از پایه‌های نظام است، به دنبال ارتباط با وزارت خزانه‌داری آمریکا برای این کار باشد. درست در همان محدوده زمانی هم یکی از دوستان ایرانی عضو یک اتاق فکر معتبر واشنگتن به من گفت که فرزند رئیس وقت مجلس خبرگان(مهدی هاشمی) با او تماس گرفته تا عاملی برای انتقال اطلاعات به دولت اوباما علیه احمدی‌نژاد برای اعمال تحریم شود. او هم تعجب کرده بود."
بنابراین آنچه مسلم است اینکه این روزها و پس از گذشت 6 سال از بروز فتنه 88 همچنان اسناد مشخص و دلایل متعددی بر این ارتباط غیرقابل دفاع و توجیه شخصیت‌های اصلی خارجی فتنه منتشر می‌شود. اسنادی که شاید در آینده مجموعه‌های بزرگ‌تری از آن در اختیار افکار عمومی قرار گیرد.
منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

ویروس دیکتاتور سعودی خطرناکتر از کرونا ویروس

فیلم| ویروسی که 100 هزار کودک را به کام مرگ کشاند

فیلم| آتش در خرمن آل سعود

0 نظر

ارسال نظر

capcha