وزیر جهاد کشاورزی دولت نهم:

ایران ظرفیت تولید غذایی ۳۰۰میلیون نفر را بدون واردات دارد

ایران ظرفیت تولید غذایی ۳۰۰میلیون نفر را بدون واردات دارد
به گزارش سراج24، محمدرضا اسکندری درباره توانایی تولیدات غذایی کشور برای تأمین غذای ایرانیان با توجه به سیاست‌های افزایشی جمعیت اظهار داشت: از همین ظرفیت موجودی که در اختیار وزارت کشاورزی است به‌راحتی می‌توان غذای مردم کشور را تأمین کرد.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا تأمین غذایی ایرانیان با وجود افزایش جمعیت بدون اتکا به واردات امکان‌پذیر است، بیان داشت‌: بله، البته به هر حال یک ظرفیت تولید در کشور وجود دارد ولی این ظرفیت تولید کنونی می‌تواند غذای بین 250 تا 300 میلیون نفر را تأمین کند.
اسکندری در توضیح بیشتر در این مورد عنوان کرد: حال ممکن است در برخی از اقلام مازاد داشته باشیم و صادر کنیم، در بعضی از اقلام نیز کسری آن را وارد کنیم، ولی این واردات خیلی جزئی است، بنابراین به همان اندازه که می‌توانیم صادرات کنیم واردات نیز امکان دارد.
مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر تصریح کرد‌: ما در خیلی از محصولات بیش از نیاز کشور هم در حال تولید هستیم، در مرکبات و میوه‌های دانه‌دار بیش از نیاز کشور تولید می‌کنیم، مثلاً این ظرفیت وجود دارد که بیش از 300 تا 400هزار تُن سیب درختی صادر کنیم و این ظرفیت را تولیدات کشور دارند.
وزیر جهاد کشاورزی دولت نهم خاطرنشان کرد‌: البته شاید دو قلم کالا را نیز مقداری وارد کنیم ولی ظرفیت تولید ایران برای غذای 250 تا 300 میلیون نفر کاملاً وجود دارد.
منبع:تسنیم
 
 

اخبار مرتبط

افشاگری وزیر سابق کشاورزی درباره عددسازی های دولت دهم

428 روز خواب زمستانی دولت در ارائه بودجه سالانه کشور

0 نظر

ارسال نظر

capcha