بر اساس مطالبات جوانان از رهبر انقلاب؛

جوانان نگران فرهنگند

جوانان نگران فرهنگند
سراج24، مقام معظم رهبری سالانه چندین دیدار ثابت با جوانان دارند که در این دیدارها نظرات جوانان به صورت مستقیم به اطلاع ایشان می‌رسد و ایشان رهنمودهای خود را بیان می‌کنند.
 
از جمله این دیدارها، دیداری ثابت در ماه رمضان با دانشجویان است که فرصتی است برای بیان نظرات آن‌ها و شنیدن بیانات رهبری. پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری، در ابتکاری که از سال 90 آغاز شده، به جمع‌آوری نظرات و سوالات دانشجویان قبل از این دیدار پرداخته است. در این نظرسنجی که به صورت پیامکی یا از طریق این پایگاه اطلاع رسانی انجام می‌شود، دانشجویان مطالبات، سوالات و پیشنهادهای خود را به دفتر مقام معظم رهبری ارسال می‌کنند.
 
امسال نیز قبل از ماه رمضان، پایگاه مقام معظم رهبری با این سوال که «اگر شما با رهبر انقلاب در ماه رمضان امسال فرصت صحبت داشتید، مهم‌ترین نکته‌ای را که مطرح می‌کردید چه بود» فراخوانی را برای ارسال نظرات ارائه کرده است.
 
طبق اعلام پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، در سال 93 مجموعا 2545 اظهار نظر قابل قبول در پاسخ به این سوال دریافت شده بود. بعد از دسته‌بندی و تقسیم محتواهای مربوط به این پیام‌ها، مجموعا 18 رده‌ی موضوعی به ترتیب زیر به دست آمد:
 
 
بر اساس این آمار، مهم‌ترین دغدغه‌ی دانشجویان پس از نظام آموزش عالی و موضوعات مربوط به رهبری، بحث فرهنگی است و این موضوع، حتی از موضوعات اقتصادی مثل اشتغال نیز پیشی گرفته است.
 
بنابراین بیراه نیست اگر مدعی شویم فرهنگ در نظر دانشجویان، مسأله‌ای برجسته است و همان‌طور که مقام معظم رهبری بارها نگرانی خود را در مورد فرهنگ اظهار کرده‌اند، دانشجویان نیز اهمیت این موضوع را دریافته‌اند و دغدغه های آنان در این زمینه‌ها جهت یافته است.
 
اگر دانشجویان را به عنوان نمونه‌ای از جوانان جامعه بدانیم یا به سادگی در بین جوانان جامعه گشتی بزنیم و از دغدغه‌های آنان بپرسیم، این نتیجه به صورتی قوی تکرار خواهد شد. شاهد این ادعا آن است که بسیاری از فعالیت‌های فرهنگی مردمی در سطح کشور، همان‌هایی است که جوانان به صورت خودجوش و بر اساس دغدغه‌های خود به آن دست زده‌اند.
 
بنابراین اگر فرهنگ را به عنوان یکی از بالاترین اولویت‌های جوانان ایران معرفی کنیم، بیراه نرفته‌ایم. از این روست که باید مسئولان نیز به این دغدغه بیشتر توجه کنند و برای آنان نیز مسأله‌ای به نام فرهنگ به عنوان یک اولویت مطرح باشد.
 
منبع:حلقه وصل

اخبار مرتبط

شهیدچمران خود را خاک پای امام علی (ع) می‌دانست

ترنجستان «خلیج فارس» مشهد؛ فروشگاهی برای توزیع محصولات جبهه فرهنگی انقلاب

فراخوان جذب و دریافت ایده‌های فرهنگی اربعین منتشر شد+فیلم

0 نظر

ارسال نظر

capcha