معاون نظارت سازمان غذا و دارو خبر داد

۵ تخلف عمده داروخانه‌های کشور

۵ تخلف عمده داروخانه‌های کشور
به گزارش سراج24، داروخانه‌ها یکی از مهم‌ترین چرخه‌های درمانی در هر جامعه‌ای محسوب می‌شود، بنابراین عملکرد مناسب آنان تاثیر به سزایی در روند بهبودی وضعیت بیماران حداقل به صورت غیر‌مستقیم خواهد داشت، کما این‌که تخلفات این صنف مانند هر تخلفی در صنوف دیگر به سرعت در چشم مردم و علی‌الخصوص بیماران نمایان می‌شود ولی به دلیل این‌که نوع تخلفات داروخانه‌ها غیرمستقیم در زندگی مردم تأثیر می‌گذارد به روشنی این تلخی‌ها مشخص نمی‌شود زیرا برخی از مردم نیز به حقوق خود نسبت به خدمات داروخانه‌ها آگاه نیستند.
در این رابطه اکبر عبداللهی اصل معاون نظارت و برنامه‌ریزی سازمان غذا و دارو درباره مهم‌ترین و بیشترین تخلفات داروخانه‌ها به تسنیم گفت: 5 تخلف را می‌توان از عمده تخلفات داروخانه‌ها ذکر کرد کما این‌که همه داروخانه‌ها تخلف نمی‌کنند ولی برخی از داروخانه‌ها که تخلفی مرتکب می‌شوند از بارزترین تخلف آنان می‌توان در ارائه داروی بدون نسخه اشاره کرد.
عبداللهی اصل ادامه داد: 4 تخلف عمده دیگر داروخانه به ترتیب در زمینه رعایت نکردن قیمت دارو و یا خدمات دارویی، نداشتن برچسب اصالت بر روی فرآورده‌های بهداشتی و آرایشی، فروش محصولات قاچاق (دارو و مکمل) و در نهایت عدم حضور مسئول فنی در داروخانه اشاره کرد.
معاون نظارت و برنامه‌ریزی سازمان غذا و دارو با اشاره به این‌که هم‌اکنون در حدود 10 هزار داروخانه در کشور فعالیت می‌کنند، بر انتظار بالای وزارت بهداشت از داروخانه‌ها برای ارائه خدمات مناسب به بیماران تأکید کرد.
به گزارش تسنیم، رسول دیناروند معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو نیز چندی قبل عنوان کرده بود که البته اکثریت داروخانه‌های کشور تحت نظارت سازمان غذا و دارو و دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور مشغول انجام خدمات صادقانه و مخلصانه هستند، بنابراین تخلف عده قلیلی را نمی‌توان به همه آن‌ها تعمیم داد.
منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha