نخستین تصاویر انتقال شهدای غواص از معراج شهدا به محل وداع

نخستین تصاویر انتقال شهدای غواص از معراج شهدا به محل وداع
به گزارش سراج24، ساعاتی دیگر مراسم وداع با پیکرهای مطهر شهدای غواص و خط شکن در دانشگاه تهران آغاز خواهد شد و مردم مشتاق برای زیارت، وداع و تجدید پیمان با این شهدا گرد هم جمع می‌شوند. این مراسم به میزبانی بسیج دانشجویی دانشگاه تهران با حضور دانشجویان و مردم شهید‌پرور تهران ساعت 18:30 در مصلای نماز جمعه دانشگاه تهران برگزار می‌شود.
فردا نیز سیل اشتیاق مردم برای تشییع و همراهی این پیکرهای مطهر به بهارستان تهران جاری خواهد شد. و این تابوت‌ها روی دستان مردم به سمت خیابان بهشت روانه می‌شوند.
270 شهید تازه تفحص شده که هنوز معلوم نیست هویت چه تعداد از آن‌ها شناسایی خواهد شد و چه تعداد شهید گمنام نام خواهند گرفت. هنوز کار کارشناسی و ژنتیک برای شناسایی این شهدا انجام نگرفته است. در واقع بنا به تقاضای جمع کثیری از شهروندان تهرانی و اصرار بر تشییع این عزیزان قبل از مرحله شناسایی نهایی، فردا مراسم تشییع برگزار می‌شود. فقط همه می‌دانند که 175 تن از این شهدا از غواصان و خط شکنان دریادل عملیات کربلای 4 هستند که پیکرشان با دستان بسته در ابوفلوس کشف شد. این شهدا با تلاش کمیته جستجوی مفقودین در عملیات تفحص در جنوب عراق فاو، ابوفلوس، شلمچه، مجنون و زبیدات کشف شدند.
تشییع اصلی این شهدا بعد از تشخیص هویت و اطلاع رسانی به خانواده‌هایشان تا 25 شوال یعنی سالروز شهادت امام صادق علیه السلام انجام خواهد شد. حال و هوای انتقال پیکرها از معراج شهدای تهران به محل وداع مردمی حال و هوای عجیبی است. هر کسی دوست دارد دستی بر گوشه این تابوت‌ها بگیرد و در این اتفاق شکوهمند شریک باشد. پیکر 20 شهید در مراسم وداع دانشگاه تهران حضور دارد. روی تابوت های این شهدا نوشته شده است:«کربلای4- ام الرصاص»
نخستین تصاویر از تابوت این پیکرهای مطهر در حال انتقال به محل وداع مردم تهران در ادامه می‌آید:
 
 
منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

آشنایی تماشایی مردم با داستان غمناک شهدای غواص از تلویزیون

سریالی با موضوع شهدای غواص لشکر ۲۱ امام رضا(ع) در دستور ساخت قرار گرفت

یادواره شهدای غواص لشگر انصارالحسین(ع)

0 نظر

ارسال نظر

capcha