یکتا در مراسم اربعین «حسین احمدی سخا»:

مسیر بی‌آرمی و با آرمانی «احمدی سخا» را ادامه دهیم

مسیر بی‌آرمی و با آرمانی «احمدی سخا» را ادامه دهیم
به گزارش سراج24، حاج‌حسین یکتا در مراسم اربعین درگذشت هنرمند انقلابی «حسین احمدی سخا» که امروز در سالن سیدالشهدا (ع) برگزار شد، اظهار داشت: شب گذشته که با برادر حسین احمدی‌سخا صحبت می‌کردم، یک لحظه که درباره روحیات و خلقیات حسین برایم صحبت کرد، پشت تلفن یک دل سیر گریه کردم و حرف‌های او به من ثابت کرد که حسین مصداق «موتوا قبل ان تموتوا» بود.
 
وی ادامه داد: حسین، چند وقت قبل از درگذشتش گفته بود احساس می‌کنم دارم می‌سوزم و آب می‌شوم که این همان چیزی است که گاهی در دعوا و درگیری فرهنگی ابراهیم‌هایی در وسط آتش قرار می‌گیرند. ما شخصیت‌هایی مثل حسین را در جنگ دیدم. وقتی همه ترسیده بودند یکی بلند می‌شد و آرپی‌چی می‌زد. حزب‌اللهی انقلابی شب عملیات در جبهه بود اما حزب‌اللهی های انقلابی انقطاعی عند ربهم یرزقون شدند.
 
وی افزود: حسین‌آقا از منیت کنار رفت و به شهود رسید او خودش را وقف کرده بود و هر کسی که یار چشمش را گرفته خود را گرفتار نمی‌بیند بلکه یارگرفته می‌شود و باید کاری کنیم که یار به ما نظر کند. اینها نظر کرده شدند که آثارشان اثر می‌کرد.
 
یکتا افزود: اگر کسی عاشق خداوند بشود زود می‌رود؛ کسی کارآمد بشود او را می‌کشند همانطور که دیدیم احمدی‌روشن را کشتند. به قول شهید آوینی هنر آن است که بمیریم قبل از آنکه ما را بمیرانند.
 
وی یادآور شد: احمدی سخا خودش را وقف امام حسین (ع) و انقلاب کرده بود بدون رسم و نام. او غصه اسلام را می‌خورد و گمنامی را انتخاب کرد که گمنامی ضرر نیست همان چیزی که ما در فاو از رزمندگان دیدیم.
 
فرمانده قرارگاه خاتم الاوصیا (ع) بیان داشت: اگر امروز قلم از دست حسین افتاده، باید بقیه بچه‌ها آن را بردارند و در همین مسیر بی‌آرمی و با آرمانی احمدی سخا باشند.
 
 
احمدی سخا از عالم دیگری به این دنیا نگاه می کرد
 
حجت‌الاسلام سرلک در ادامه مراسم گفت:‌ آدم‌ها دو دسته‌اند بعضی‌ها دنیا را با دنیا اداره می‌کنند؛ ممکن است در این دنیا اسم، عنوان، شهرت و قدرت داشته باشند و مسائل این دنیا را با معادلات جلو ببرند. این افراد در روز قیامت نابینا محشور می‌شوند چون نشانه‌های خدا را نمی‌بینند.
 
وی ادامه داد: یک گروه هم قصه دنیا را بی‌اذن آسمان نمی‌خواهند حل کنند که حسین احمدی‌سخا از این‌ گروه بود. او 24 ساله بود اما سنش مطرح نیست چرا که در محاسبات دنیایی عالم را طوری می‌بیند که جنس نگاهش را کمتر کسی می‌فهمد. نگاهی به دور از هوس‌ها و شهرت‌ها.
 
وی یادآور شد: پای احمدی‌سخا روی زمین بود اما چشمش به دنبال حرف ولی فقیه می‌گشت. او انتهای عالم را با چشم آخربین این دنیا دید و با رفتنش کاری کرد که همه به کارهای او توجه کنند.
 
سرلک یادآور شد: او تصمیم گرفته بود برای جبهه انقلاب اسلامی بماند و نمایش قدرتمندی را وظیفه خود می‌دانست او وسط میدان و در راه عاشقی منتظر هیچ بودجه‌ای نبود و خودش حرکت کرد که امیدواریم این نگاه عاشقی فراگیر شود.
 
بر اساس این گزارش، اجرای این برنامه بر عهده نجم‌الدین شریعتی مجری برنامه سمت خدا بود که وی در این مراسم گفت: امیدوارم راه و نهضت حسین احمدی سخا ادامه داشته باشد. چرا که «ما می‌توانیم» یکی از باورها و دغدغه‌‌های مقام معظم رهبری است که حسین در این مسیر قدم نهاد.
 
وی ادامه داد: یادم هست که یکی عکس حسین را دید و گفت چقدر شبیه شهدا است من هم گفتم او شهید است او گفت از کجا می‌دانی من هم پاسخ دادم روایت داریم کسی که آرزوی شهادت داشته باشد و بمیرد شهید است و هر کس محب محمد و آل محمد (ص)‌ باشد و تا آخرین لحظه در این محبت بماند و بمیرد به شهادت رسیده است.
 
قرائت سوره واقعه و مداحی اهل بیت (علیهم السلام) از دیگر بخش های این مراسم بود.
 
«حسین احمدی سخا» گرافیست و هنرمند انقلابی بود که بر اثر مشکل قلبی درگذشت و مجموعه پوسترهای «ما می توانیم» و «کتاب بخوانیم» بخشی از آثار به جا مانده از وی است.
 
منبع:حلقه وصل

اخبار مرتبط

فصل بذرپاشی با مقدمه حاج حسین یکتا منتشر شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha