سکوت ۱۲ روزه شهردار شاندیز را شکست

واکنش‌ها به واقعه ضرب و شتم پدر شهید

واکنش‌ها به واقعه ضرب و شتم پدر شهید

به گزارش سراج24،حادثه 6 خرداد در شهرداری شاندیز که در آن پدر یک شهید از سوی شهردار مورد ضرب و شتم قرار گرفت موجی از نارضایتی مردم و مسئولان را به دنبال داشت.

ماجرا مذکور از آنجا آغاز شد که پدر شهید معراجی برای حل مشکل پلمب درب باغ شخصی‌‌اش به اتاق شهردار شاندیز مراجعه کردند و در پی آن با رفتار توهین‌آمیزی از طرف شخص شهردار شاندیز روبه‌رو شدند.

پس از این حادثه، در فضای مجازی خراسان رضوی و همچنین سایت‌ها و خبرگزاری‌ها روایت متفاومتی منتشر شد اما بتول السادات معراجی خواهر شهید معراجی و دختر فرد مضروب در مورد شرح ماوقع می‌گوید: در روز مراجعه به شهرداری، شهردار شاندیز در پاسخ به خواسته و سوال خانواده‌ ما درباره علت پلمب، از صدور اخطاریه پلمب خبر داد، حال آن که ما مدعی هستیم اخطاریه‌ای برای ما نیامده است.

وی تاکید دارد که بعد از اینکه پدرم مورد ضرب و شتم شهردار قرار گرفت، به همراه منشی شهردار سوابق پرونده را جستجو کردیم اما نامه اخطاریه پیدا نشد.

واکنش‌ها به واقعه ضرب و شتم پدر شهید

این واقعه خون خانواده‌های شهید و ایثارگر خراسانی را به جوش آورده و این جامعه به دفاع از این خانواده پرداخته‌اند که از آن جمله می‌توان به بیانیه‌ خانواده‌های شهید و ایثارگر خراسانی اشاره کرده که توسط فرزند شهید نورعلی شوشتری در دست تهیه و انتشار است و در آن به ناراحتی خانواده شهدا از این واقعه و انتظار عامه مردم برای سعه صدر بیشتر مدیران اشاره دارد.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر خراسان‌رضوی نیز در واکنش به این موضوع گفت: احترام به خانواده‌های شهدا یکی از اصول اساسی و ارزش‌های محوری جمهری اسلامی ا یران است بنابراین هر نوع بی‌احترامی به خانواده شهید و شهدا توهین به ارزش‌های نظام است.

سردار علی مولوی اظهار کرد: با این حال حتی اگر این فرد یک ارباب رجوع معمولی بوده باشد نیز هیچ مدیری حق توهین و کتک زدن او را ندارد زیرا یکی از حقوق مردم این است که در مورد مطالبات خود با مدیران به بحث و گفتگو بپردازند.

وی با تأکید بر اینکه برخورد با خانواده شهید برخورد با ارزش‌ها است متذکر شد: وقتی فردی برای مراجعه به یک ارگان دولتی و یا عمومی مراجعه می‌کند باید با او با احترام کامل رفتار شود و این موضوع در مورد خانواده شهید چند برابر می‌شود.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر خراسان‌رضوی افزود: اگر احترام به شهیدان و خانواده‌های آنان در سرلوحه امور مردم قرار نگیرد دیگر هیچ کدام از ارزش‌های ایران اسلامی روی هم نمی‌ماند.

مولوی در ارتباط با توقعاتی که جامعه انقلابی در برخور با این مورد دارند اظهار داشت: دستگاه قضایی در این مورد نباید هیچ‌گونه کوتاهی از خود نشان بدهد.

وی افزود: اگر دستگاه قضا در این زمینه کوتاهی از خود نشان دهد جامعه انقلابی شهر مشهد و خانواده‌های شهدا به وظیفه خود عمل کرده و اقدامی انجام می‌دهند که تبدیل به درس عبرتی برای افرادی شود که به هر ترتیب قصد توهین به ارزش‌های جمهوری اسلامی ایران را دارند.

همیشه به مردم بیش از مسئولان سخت‌گیری می‌شود

فرزند شهید بزرگوار نورعلی شوشتری نیز در این زمینه با اشاره به اینکه مردم به خاطر حمایت از مسئولان نظام رنج‌های زیادی را تحمل می‌کنند گفت: ولی بسیاری از مسئولین خود را در برابر این تحمل بالایی که مردم برای حمایت از آنها دارند مسؤول نمی‌دانند.

فرج‌الله شوشتری اظهار کرد: در نظامی مانند نظام جمهوری اسلامی ایران که مبنای آن بر رأفت و مهربانی استوار است انتظار می‌رود که مدیران  سعه صدر بیشتری داشته باشند و این برخورد ناشی از کم‌صبری در خور مدیر یک کشور اسلامی نیت.

وی تصریح کرد: علاوه بر این به دلیل ایثار بالاتری که خانواده‌های شهدا برای این نظام داشته‌اند میزان حساسیت به آنها به ویژه در اذهان عمومی بالاتر می‌رود و باید مراعات بیشتری در این مورد به خرج داد.

فرزند شهید شوشتری افزود: در جامعه ما همواره توقع از مردم بسیار بیشتر از مسئولان بوده این در حالی است که مدیران در واقع  خادم ملت به حساب می‌آیند.

شوشتری با اشاره به موضعی که خانواده‌های شهید و ایثارگر در این مورد گرفته‌اند خاطرنشان کرد: این خانواده‌ها با وجود ناراحتی بسیار حتی در بیانیه خود با لحنی ملایم و به شیوه امر به معروف ونهی از منکر صحبت کرده‌اند و تنها توقع خود از مسئولان را سعه صدر بیشتری به ویژه در مورد خانواده‌های شهید به کار ببرند.

سکوت شهردار شاندیز

در پی این حادثه و واکنش‌های به آن، خبرنگار تسنیم به منظور مشخص شدن زوایای مختلف و بررسی حادثه تصمیم به پیگیری موضوع از شهردار شاندیز شد که تلفن‌های مکرر خبرگزاری تسنیم به وی بی پاسخ ماند، و تنها در یک مورد که پاسخ ارائه شد، قبل از اینکه طرح مسئله شود نامبرده اعلام کرد که؛ شهرداری، روابط عمومی دارد و باید تمامی مسائل را با روابط عمومی در میان بگذارید».

در این میان امروز خبری در فضای مجازی استان مبنی بر اینکه شهردار شاندیز برای عذرخواهی به منزل این پدر شهید رفته منتشر شد؛ حال باید دید آیا این تاخیر 12 روزه التیام بخش این خانواده است یا خیر؟

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

پدر شهیدان زندی‌پور به فرزندان شهیدش پیوست

اهدای بسته‌های مواد غذایی و معیشتی از محل عوائد موقوفات طرقبه شاندیز

صرف هزینه مراسم چهلم پدر شهید فدائیان برای مشارکت در کمک مومنانه

0 نظر

ارسال نظر

capcha