روزمرگی مفرط در تالار شیشه‌ای

روزمرگی مفرط در تالار شیشه‌ای

به گزارش سراج24،امروز شنبه 16 خرداد 94 شاخص کل بازده نقدی و قیمت بورس با افزایش 7 واحدی به رقم 63 هزار و 297 واحد رسید. شاخص قیمت وزنی این بازار نیز با رشد 3 واحدی عدد 26 هزار و 488واحد را برای خود ثبت کرد.

این درحالی است که شاخص بازار اول در این بازار با افزایش 12 واحدی محدوده 45 هزار و 665 واحدی را لمس کرد اما در مقابل شاخص بازار دوم با افت 23 واحدی در محدود 130 هزار و 635 واحد ایستاد.

شاخص کل فرابورس  (آیفکس) نیز با افت یک واحدی رقم 708 واحد را برای خود ثبت کرد.

به گزارش فارس، ارزش معاملات بورس اوراق بهادار تهران امروز به بیش از 58 میلیارد و 309 میلیون تومان بالغ شد که از دست به دست شدن 248 میلیون و 257 هزار و 31 سهم و اوراق مالی در 27 هزار و 158 دفعه معامله حاصل شد.

در فرابورس اما ارزش معاملات این بازار به بیش از 38 میلیارد و 679 میلیون تومان رسید که حاصل بیش از 79 میلیون سهم و اوراق بهادار طی 10 هزار و 348 دفعه معامله بود.

در بازار امروز 3 نماد معاملاتی پالایش نفت بندرعباس، بانک ملت و کشتی‌رانی ج.ا.ا بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشته‌اند در حالی که نمادهای معاملاتی مخابرات ایران، فولاد خوزستان و کارخانجات داروپخش بالاترین تاثیر مثبت را بر این نماگر ثبت کردند.

در جریان معاملات امروز نمادهای معاملاتی شرکت‌های تراکتورسازی ایران، صنایع شیمیایی سینا، مجتمع کشت و صنعت چین‌چین، سرمایه‌گذاری صنعت نفت، سیمان داراب،‌ سیمان بجنورد، سیمان بهبهان، سیمان کرمان، داده‌پردازی ایران و لیزینگ ایرانیان مورد بازگشایی قرار گرفت.

در عین حال نمادهای معاملاتی شرکت‌های پتروشیمی آبادان، حق تقدم شرکت‌ نیروکلر و شرکت سرمایه‌گذرای توسعه وعمران استان کرمان از سوی ناظر بازار متوقف شد.

به گزارش فارس، با وجود آنکه از امروز انتظار می‌رفت که با داغ‌تر شدن تدریجی فصل مجامع شرکت‌ها و صنایع بورسی و انتظار سنتی معامله‌گران برای کسب سود تا پیش از فرا رسیدن مجامع شرکت‌های بزرگ روند بازار در مدار مثبت قرار گیرد اما همچنان جریانی کسل کننده و راکد بر فضای کلی معاملات حاکم است. فقر نقدینگی در بازار در حالی فوران می‌کند که معامله‌گران اغلب حقیقی بورس تهران این روزها در گروه‌های کوچک بازار به دنبال دست به دست کردن دارایی‌ها با هدف کسب سود حداقلی هستند. عمده نمادهای معاملاتی مورد وثوق بازار این روزها به سه صنعت قطعه‌سازی، دارویی و غذایی‌ها خلاصه می‌شود.

امروز همچنین پس از فروش بلوک 51 درصدی شرکت سرمایه گذاری نفت قشم از سبد داراییهای غیر بورسی سرمایه گذاری صنعت نفت ، این شرکت از افزایش 333 درصدی سود سال مالی جاری خود  نسبت به سال گذشته خبر داد.

به دنبال این تعدیل مثبت انتظار می رفت که این نماد در قیمت های مثبت کشف قیمت شود اما طی معاملات روز جاری  در قیمت 2989 ریال و در بازه منفی بازگشایی شد هر چند که در پایان معاملات بازار با بیش از 8 میلیون معامله اندکی بالاتر از صفر تابلو افزایش یافت. در این نماد حقوقی فقط فروشنده بود .

بر اساس این گزارش، در حالی که انتظار می‌رود معامله‌گران تالار شیشه‌ای در مواجهه با اخبار مذاکرات هسته‌ای پیش رو تا قبل از موعد تیرماه به تدریج با بازگشت انگیزه خریداران سهام روبرو باشند اما انتظار سرتاسری شکل گرفته در این بازار باعث شده تا همچنان برای دریافت اخبار تایید شده و قابل اتکاء عزمی برای حضور پررنگ‌تر در بازار سهام وجود نداشته باشد.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

دغدغه‌مندان اقتصاد در گرگان گرد هم آمدند

اطلاع‌نگاشت متحرک | کجای کار اقتصاد می‌لنگد؟

مالیات بر عایدی سرمایه؛ تنها راه ساماندهی بازار مسکن

0 نظر

ارسال نظر

capcha