عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس :

نگاه سلیقه‌ای دولت به حذف پردرآمدها

نگاه سلیقه‌ای دولت به حذف پردرآمدها

به گزارش سراج24،موسی‌الرضا ثروتی ، با اشاره به موضوع حذف یارانه پردرآمدها اظهار داشت: سال گذشته در بودجه مصوب شد، دولت به نیازمندان یارانه نقدی بپردازد، اما این کار انجام نشد، امسال نیز در قانون بودجه گفته شده پردرآمدها حذف شوند، اما بازهم خبری از آن نیست.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه دولت‌ها قانون هدفمندی را سلیقه‌ای اجرا می‌کنند، تصریح کرد:دولت قبل و دولت کنونی به قانون توجه نداشته و به سلیقه خود هرکاری بخواهند، انجام می‌دهند. پرداخت یارانه تولید در گذشته و امروز باید پرداخت می‌شد که تاکنون صورت نگرفته است.

وی با تاکید بر اینکه دولت اعلام نکرد که فاز سوم هدفمندی یارانه‌ها اجرا شده، بیان داشت: اما عملاً شاهد افزایش قیمت‌ها و یکسان‌سازی نرخ‌ها برای بخش‌های مختلف بودیم، در حالیکه قانون می‌گوید قیمت سوخت برای بخش کشاورزی و حمل و نقل عمومی باید متفاوت از دیگر موارد باشد.

این نماینده مجلس تاکید کرد: دولت‌ها قانون هدفمندی را به درستی اجرا نمی‌کنند.

ثروتی با اشاره به اینکه افزایش قیمت حامل‌های انرژی 7 ایراد اساسی دارد، گفت: سال گذشته اعتباری برای بیمه بیکاری در نظر گرفته شد، اما پرداختی صورت نگرفت.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر اینکه اگر دولت در راستای اجرای هدفمندی یارانه‌ها و پرداخت یارانه نقدی کسری دارد چرا پیشنهادی به مجلس نداد، بیان داشت: درآمد حاصل از هدفمندی یارانه‌ها براساس پیشنهاد دولت و آنچه که مرقوم شد در مجلس به تصویب رسید، حال سوال از مسئولان این است که چرا با وجود کسری و ضعف در عدم پرداخت یارانه‌ها، ارقام واقعی را برای درآمدها و مصارف ارائه نکردند.

این نماینده مجلس افزود: اینکه توپ عدم حذف یارانه پردرآمدها و اجرای صحیح هدفمندی به زمین مجلس انداخته می‌شود، صحیح نیست، زیرا پیشنهادات این موضوع در لایحه بودجه از سوی دولت مطرح شده و مجلس نیز مصوب کرده است علاوه بر آنکه دولت به قانون کنونی نیز پایبند نیست و به آن عمل نمی‌کند.

ثروتی افزود: هنوز آمار و ارقامی از سوی مسئولان برای حذف یارانه پردرآمدها به مجلس ارائه نشده و به دولت توصیه می‌کنم، قانون را اجرا کند تا کمبود منابع مالی جبران شود.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

آیا این گرانی سرسام آور و کمرشکن همچنان ادامه خواهد داشت؟

اگر اعتماد میان فعالان اقتصادی و دولت از بین برود دیگر سنگ روی سنگ‌ بند می‌شود؟

نقش صندوق‌های بازنشستگی برای دولت‌ها

0 نظر

ارسال نظر

capcha