آخرین اخبار از انفجار میتینگ HDP در دیاربکر

آخرین اخبار از انفجار میتینگ HDP در دیاربکر
به گزارش سراج24، خبرگزاری دوغان نوشت: بر اساس تحقیقات و بررسی های کارشناسان در محل انفجاری که در میتینگ حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در میدان استاسیون دیاربکر روی داد، مشخص شده است که این انفجار در نتیجه بمب گذاری بوده است.
 
بر اساس آخرین اخبار منتشر شده از دیاربکر، تحقیقات تیم های امنیتی و دادستانی ترکیه در محل برگزاری میتینگ انتخاباتی HDP همچنان ادامه دارد و طبق آخرین گزارش منتشر شده از سوی دادستانی دیاربکر، اجسام فلزی که در محیط پراکنده شده بود احتمال وجود بمب را افزایش داد. بر همین اساس تیم های تحقیقاتی بر روی این موضوع تمرکز کرده و در بررسی های دقیق تر انفجار بمب کار گذاشته شده به اثبات رسید. این بمب که در داخل کپسول گاز پیک نیک کار گذاشته شده بود به صورت زمان بندی شده منفجر شده است. در درون این بمب دست ساز صدها خرده فلز به همراه یک ماده منفجره قوی تعبیه شده که با انفجار این ماده خرده های فلز به اطراف پراکنده شده اند.
 
نیروهای امنیتی به همراه نیروهای ویژه مبارزه با ترور در حال بررسی تمام دوربین های مدار بسته در اطراف میدان استاسیون دیاربکر بوده و تا کنون در خصوص عامل یا عاملین این حادثه اخباری منتشر نشده است. از طرف دیگر، نیروهای امنیتی و کارشناسان مبارزه با ترور ترکیه در حال بررسی و انگشت نگاری از آثار به جا مانده از بمب دست سازی هستند که در محل حادثه کار گذاشته شده است. در محل انفجار بمب یک عدد موبایل و باطری موبایل کشف شده که احتمال می رود بمب به طریق ساعتی و از راه دور کنترل و منفجر شده است.
 
لازم به ذکر است که کنگره جوامع دموکرات (DTK) در گزارشی عنوان کرده است: بر اساس گزارشات رسیده از بیمارستان دانشگاه دجله، زخمی های این بمب گذاری به 316 نفر افزایش پیدا کرده است که حال 20 نفر از آنان وخیم گزارش شده است، 23 زخمی این بمب گذاری تحت عمل جراحی قرار گرفته اند و بقیه نیز به صورت سرپایی مداوا شده اند. برخی از مجروحین با خطر قطع عضو روبه رو هستند. همچنین، علاوه بر 2 کشته ای که در اخبار منتشر شده است، یک تن دیگر نیز به دلیل ازدحام در محل برگزاری میتینگ زیر دست و پای حضار جان خود را از دست داده است. تا کنون اطلاعاتی درباره هویت این فرد منتشر نشده است.
 
منبع: کردپرس

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha