آیت‌الله ناصری پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران:

مدیریت امام در هدایت انقلاب اسلامی یک مدیریت بی‌نظیر بود

مدیریت امام در هدایت انقلاب اسلامی یک مدیریت بی‌نظیر بود

به گزارش سراج24، آیت الله محمد رضا ناصری یزدی نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه یزد پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران طی سخنانی با اشاره به شخصیت و سیره  امام خمینی(ره) اظهار داشت: شجاعت، مدیریت، آگاه بودن، پشت‌کار داشتن و مقاوم بودن از مهمترین ویژگی‌های وجود امام بود.

وی ادامه داد: امام فردی از ناحیه خداوند در این دوران بود و مقدمه‌ای برای آگاهی مردم و آگاه کردن برای حرکت به‌سمت حکومت اسلامی محسوب می‌شد.

آیت‌الله ناصری افزود: در مسئله انقلاب، امام حرکت دهنده و برنامه‌ریز انقلاب بود که با مدیریت جالب خود توانست بین مردم محبوب شود، مدیریت امام نسبت به انقلاب یک مدیریت خدایی و بی‌نظیر بود، ایشان ابتدا مردم را بیدار می‌کرد و درباره فقدان آزادی هشدار می‌داد و به دولت تذکراتی را ارائه می‌داد، به‌عنوان مثال زمانی که شاه خواست از مردم زهرچشم بگیرد شروع به قتل‌عام طلاب کرد و با این تصور که حوزه دیگر تکان نمی‌خورد، خیال خود را راحت کرد. اما امام به منبری‌ها دستور داد که همه در منبر و نیز در دسته‌جات عزاداری راجع به فیضیه سخن بگویند و نوحه سرایی کنند.

نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه یزد تصریح کرد: در تمام دنیا رهبر یک انقلاب وجود نداشت که مثل امام تا این حد به انقلابش پایبند باشد، امام در مسائل مختلف انقلاب توانست به‌خوبی آن را مدیریت کند.

وی افزود: امام بین مردم شناخته شده بود و مردم نیز مطمئن بودند که امام‌شان به دنیا دلبستگی ندارد، ایشان در ماجرای کاپیتولاسیون، اصول ایستادگی در مقابل ظلم را به مردم تبیین کرده بود، رژیم طاغوت فکر می‌کرد که می‌تواند با تبعید به نجف، امام را ساکت کند اما امام با شروع کردن درس در نجف توانست علاقه‌مندان دیگری را در این شهر نیز پیدا کند و فهم و درک او در نجف نیز صدا کرد و ایشان توانستند در آنجا نیز از محبوبیت زیادی برخوردار شوند.

آیت‌الله ناصری تأکید کرد: امام در نجف هم که بودند به فکر جاه و مقام و درس نبودند؛ از آنجا هم مراقب تحرکات و انقلاب بودند و این امر موجب شد که همه این نکته را متوجه شوند که امام برای خدا حرکت می‌کرد.

نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه یزد در تشریح ابعاد دیگر شخصیت امام به دلسوزی ایشان نسبت به مردم اشاره کرد و گفت: خاطرم هست زمانی که برای حضرت امام غذای خوبی می‌آوردند، ایشان دست به آن غذا نمی‌زد و احساس می‌کرد که مردم در ایران غذای خوبی نمی‌خوردند.

وی با بیان اینکه امام، اسلام را بین کشورها فهماند و انقلاب را معرفی کرد، گفت: امام در پاریس هم یک رسالت دیگر داشت و ساده زیستی را ترویج داد، حتی مردم پاریس هم متوجه ساده زیستی امام شده بودند.

آیت‌الله ناصری گفت: محبوبیت امام در پاریس هم زیاد شده بود؛ ایشان از آنجا نیز انقلاب را مدیریت می‌کردند، روزی وزیر خارجه به خدمت امام رسید و به امام تذکر داد، امام نیز در پاسخ به او گفت: من فکر می‌کردم که اینجا کشوری آزاد است و فکر نمی‌کردم که فرانسه تحت امر ایران است.

نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه یزد با ذکر خاطره‌ای از امام گفت: امام همیشه به قانون احترام می‌گزاردند، به‌دلیل عدم وجود غذای اسلامی در فرانسه، روزی یک مرغ را ذبح کردند، امام زمانی که متوجه این موضوع شدند، به‌شدت اعتراض کردند و خانم دباغ را برای عذرخواهی از  فرماندار مأمور کردند.

وی در پایان تصریح کرد: اخلاق و روش‌های امام خاص و ستودنی است، امروز هم تحت زعامت رهبری داهیانه رهبر معظم انقلاب توانستیم در مسائل مختلف پیش برویم.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

 

اخبار مرتبط

انقلاب اسلامی نگذاشت گردن‌کشان دنیا به هدف‌شان برسند

نگاهی به بیم‌ها و امیدها در مواجهه با ایام‌الله

بازخوانی ۱۰ خطبه تاریخی رهبر انقلاب/ از واکنش به قتل‌های زنجیره‌ای تا اتمام حجت با سران فتنه

0 نظر

ارسال نظر

capcha