آقای مومنی شریف! کلاهتان را بگذارید بالاتر!

انتشار شعر شاعر زندانی هتاک به نظام و مقدسات در نشریه حوزه هنری!

انتشار شعر شاعر زندانی هتاک به نظام و مقدسات در نشریه حوزه هنری!
به گزارش سراج24 به نقل از هفت راه، ماهنامه سه نقطه که نشریه دفتر طنز حوزه هنری انقلاب اسلامی است در دومین شماره خود شعر طنزی از «محمدرضا عالی‌پیام» منتشر کرده است.
 
 
این اتفاق عجیب و تاسف آور در حالی رخ داده است که این فرد با تخلص «هالو» به سرودن شعرهایی علیه انقلاب اسلامی، مسئولان عالی نظام و حتی شعرهایی در هجو و تمسخر اعتقادات و احکام اسلامی شهره است و یک جستجوی کوتاه در اینترنت ویدئوهای مختلفی را در دسترس قرار می‌دهد که در آنها این فرد در حال شعرخوانی با مضامین گفته شده در محافلی خاص است.
 
 
عالی‌پیام یکبار در مردادماه سال ۹۱ به جرمهایی از جمله «تبلیغ علیه نظام، توهین به مقدسات، توهین به امام خمینی و رهبری و توهین به ریاست جمهوری و مسئولین نظام» روانه زندان شده بود و بار دیگر هم ابتدای اردیبهشت امسال به زندان رفت. اما حتی اگر این سابقه محاکمه و مجرم شناخته شدن وی هم دردسترس نباشد کسانی که از دور هم دستی بر آتش شعر و طنز دارند امکان ندارد که با اشعار موهن وی آشنا نبوده باشد و سابقه هتاکانه وی را نداند.
 
 
البته در نشریه طنز «سه نقطه» که برخلاف انتظار از حوزه هنری، هیچ نسبتی با انقلاب و مسائل مبتلا به جامعه ندارد و رویکردی خنثی و محفلی به طنز دارد، پیش از این نیز شاهد حضور چهره هایی که هیچ نسبتی با انقلاب و جمهوری اسلامی ندارند و حتی سابقه فعالیت سیاسی علیه نظام را داشتند و مدتی را در زندان نیز سپری کردده اند، بودیم.
 
 
حالا اما این نشریه در کمال تعجب و بدون هیچگونه نظارتی توسط مدیران ارشد حوزه هنری در شماره ویژه نوروز خود دست به انتشار شعری از فردی زده است که جزو تابلوترین و مشهورترین افراد در هتاکی به نظام و چارچوب های اخلاقی و سیاسی آن است. اینکه چنین اقدامی و تطهیر این چهره عنود و هتاک چه تناسبی با وظایف و اهداف این نهاد انقلابی دارد سوالی است که مسئولان این نشریه و مدیران حوزه هنری در طی این مدت که از انتشار شماره دوم سه نقطه می‌گذرد به آن پاسخ نداده‌اند و همین امر اعتراض علنی به این اقدام زشت و زننده را لازم می‌گرداند.
 
منبع:حلقه وصل

اخبار مرتبط

امیدی به دستگاه‌های عریض و طویل نداریم/ حقوق بشر آمریکایی مسئله روز ماست

0 نظر

ارسال نظر

capcha