امروز صورت گرفت؛

ارتش یمن چندین منطقه از مأرب را از عناصر تکفیری پاکسازی کرد

ارتش یمن چندین منطقه از مأرب را از عناصر تکفیری پاکسازی کرد

به گزارش سراج24، ارتش یمن به همراه کمیته‌های مردمی توانستند تعدادی از مناطق و پایگاه‌های نظامی در بخش جنوبی و غربی شهر مأرب را از عناصر تکفیری پاکسازی کنند.

یک منبع نظامی به خبرگزاری سبا گفت که پس از آنکه ده‌ها نفر از تکفیری‌ها کشته و مجروح شدند، تعدادی از عناصر تکفیری فرار را ترجیح دادند.

در همین راستا جنگنده‌های سعودی چندین حمله به مناطق الحمه، الدشوش و الجفینه انجام دادند تا روحیه عناصر تکفیری را افزایش داده و از پیشروی ارتش و کمیته‌های مردمی جلوگیری کنند.

از سوی دیگر مؤسسه«خانه آزادی» یمن در هفتمین گزارش آماری خود از اوضاع انسانی در یمن اعلام کرد که بر اثر حملات عربستان تاکنون، 4021 یمنی شهید و 7017 تن نیز زخمی شده‌اند.

بر اساس گزارشی که مؤسسه خانه آزادی یمن منتشر کرده است در این حملات همچنین 576 کودک و 261 زن نیز به شهادت رسیده‌اند و همچنین 1121 تن از زخمی‌ها کودکان زیر 15 و 782 تن نیز زن هستند.

بر اساس این گزارش، همچنین تعداد 786 مجموعه مسکونی مورد حملات زمینی، هوایی و دریایی قرار گرفته است.

این مؤسسه تأکید کرد که در این حملات 7583 باب خانه مورد حمله قرار گرفته است که به‌صورت کلی یا جزئی تخریب شده و 171 منزل بر سر ساکنان آن تخریب شده است و تعداد مؤسسات یا اموال عمومی که در این حملات تخریب شده است به 1064 مؤسسه می‌رسد.

بر اساس این گزارش، همچنین 190 تا 200 هزار خانواده مجبور شده‌اند برای فرار از حملات عربستان خانه و شهرهای خود را ترک کنند.

عربستان با حمایت مستقیم آمریکا از 6 فروردین حملات گسترده‌ای را علیه ملت یمن و تاسیسات زیربنایی این کشور با ادعای بازگرداندن مشروعیت به یمن آغاز کرده است.

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

واکنش صهیونیست‌ها به تبادل آتش در جولان

هلاکت سه سعودی توسط تک‌تیراندازان یمنی

ردِ پایِ شیطان بزرگ در ترور رهبر برجسته انصارالله

0 نظر

ارسال نظر

capcha