سردار شریف مطرح کرد

ترس آمریکا از تامین امنیت ما دورتر از مرزهای‌مان است/ شیطنت رسانه‌ای در موضوع 175 غواص شهید

ترس آمریکا از تامین امنیت ما دورتر از مرزهای‌مان است/ شیطنت رسانه‌ای در موضوع 175 غواص شهید

به گزارش سراج24، سردار رمضان شریف مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نشست بررسی ابعاد تقابل ایران و آمریکا در دفاع مقدس که با حضور دانشجویان دانشکده رسانه فارس عصر امروز در این دانشکده برگزار شد، اظهار داشت: گفتمان جمهوری اسلامی ایران در مبنای قرآن کریم است.

وی افزود: همگان می‌دانند که وجود سلاح‌های پیشرفته و قوی نمی‌تواند به تنهایی عاملی برای قدرت باشد. کما اینکه دیدیم در شوروی با آن توان نظامی چه اتفاقی افتاد اما در کشور ما توان و اقتدار نظامی در سایه قرآن کریم است.

شریف در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: اینکه در ایران اعلام می‌شود امنیت را دورتر از مرزهای کشورمان تامین می‌کنیم نکته‌ای است که باعث ترس دشمنان و آمریکا شده است.

مسئول روابط عمومی سپاه با اشاره به تحریم‌ها نیز اظهار داشت: حداکثر فشار ناشی از تحریم‌ها همین است که اتفاق افتاده و دشمن اگر می توانست کار دیگری انجام دهد تاکنون دریغ نمی‌کرد.

وی خاطرنشان کرد: اینطور نیست که در دنیا خیلی‌ها همراه آمریکا در تحریم ایران باشند بلکه همه افکار عمومی دنیا در این موضوع علیه آمریکایی‌ها هستند.

شریف تاکید کرد: هرچه تحریم‌ها بیشتر شود فشار بر آمریکایی‌ها بیشتر می‌شود نه بر ما. مسئول روابط عمومی سپاه با اشاره به مذاکرات هسته‌ای نیز گفت: یکی از موضوعاتی که در کشورمان روی آن وفاق بوده موضوع هسته‌ای است.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها و غربی‌ها می‌گویند از اینکه اهرم فشار را بر روی موضوع هسته‌ای گذاشتیم اشتباه کردیم. این خطایی است که خودشان هم به آن اعتراف می‌کنند. با این حال آنها در تلاشند تا از داخل کشور ما دو نوع صدا شنیده شود.

شریف تاکید کرد: لذا همه باید مستحکم و با گفتمان واحد در جهت رفع تحریم‌ها و استمرار گفتمان هسته‌ای تلاش کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مطرح شدن موضوع 175 غواص شهید و حجم وسیع پرداختن به این موضوع گفت: عملیات کربلای 4 عملیاتی است که همه فرماندهان اذعان دارند که لو رفته بود و گفته می‌شود که آواکس‌های ‌آمریکایی اطلاعات را به بعثی‌ها داده‌ بودند و شاید اولین عملیاتی بود که به سرعت برای کم شدن تلفات انسانی دستور عقب‌نشینی داده شد.

وی افزود: اما در خصوص پرداختن رسانه‌ای به این موضوع باید گفت استقبال سراسیمه فضای مجازی از این خبر و تبدیل کردن به دو هزار و 500 تراکنش در لحظات اولیه نشان می‌داد که باید یک شگرد رسانه‌ای پشت آن باشد.

شریف ادامه داد: وقتی که در ابتدا خبر آمد همه کاربران فضای مجازی اظهار همدردی کردند و ما احتمال یک شیطنت را دادیم زیرا تاکنون شهدای زیادی در تعداد، ترکیب و مظلومیت این شهدا به کشور آمده بود اما دقیقا پس از 24 ساعت شگرد رسانه‌ای آنها آغاز شد که دو محور داشت یکی ناکارآمد نشان دادن فرماندهان نظامی آن دوره و دیگری بحث ضدیت ایرانی- عربی. 

مسئول روابط عمومی سپاه تصریح کرد: این موضوع زمانی مطرح می‌شود که ما در حال مبارزه با داعش هستیم و یک نظام شیعی در عراق مستقر شده است لذا باید مواظب باشیم در دایره عملیات روانی دشمن بازی نکنیم.

شریف با اشاره به مسئولان دیپلماسی کشور و مذاکره‌کنندگان گفت: توصیه عمومی ملت ما از هر بخش جامعه و با هر مدل فکری و شخصیتی این است که این افراد موجبات عزت و سربلندی ما را فراهم کنند.

وی در پایان با اشاره به رفتار آمریکایی‌ها در قبال عراق و لیبی گفت: همه مشاهده کردیم که آمریکایی‌ها با عراق و لیبی چه کردند و شاید بگویید که ایران نه لیبی است و نه عراق اما باید بگوییم که آمریکا همان آمریکا است.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

قدردانی سپاه از مشارکت حماسی ملت در انتخابات

ویدئو/ اگر شما رئیس جمهور بودید

سردار قاآنی: رژیم صهیونیستی باید به فکر ترک فلسطین باشد

0 نظر

ارسال نظر

capcha