رسانه‌های خبری؛

روسیه وتاجیکستان تمرینات نظامی مشترک برگزارکردند

روسیه وتاجیکستان تمرینات نظامی مشترک برگزارکردند
 
به گزارش سراج24، واحد‌های نظامی پایگاه 201 روسیه و ارتش تاجیکستان عصر روز گذشته تمرینات تاکتیکی مشترکی در استان خودمختار «بدخشان» انجام دادند.
 
بنا به اطلاع دفتر مطبوعاتی نظامی روسیه، این تمرینات به علت متشنج بودن استان‌های مرزی افغانستان با تاجیکستان انجام شد و مسکو در این زمینه توجه ویژه‌ای به تقویت مرزهای خود با کشورهای آسیای مرکزی و همچنین ارائه کمک جهت آموزش و تقویت بنیه نظامی کشورهای مذکور در نظر گرفته است.
 
در این تمرینات حدود 100 واحد نظامی و بیش از 500 سرباز تمرینات خود را آغاز کردند. این تمرینات توسط حمایت بالگردهای نوع Ми-8 و Ми-24 نیروهای هوایی منطقه «اورال» روسیه و همچنین توسط هواپیماهای بدون سرنشین «گرنات»، «زستاوا» و «فارپاست» پشتیبانی می‌شد.
 
با توجه به توافق بین روسیه و تاجیکستان تاکنون 700 افسر تاجیکی توسط متخصصین نظامی پایگاه 201 روسیه آموزش نظامی دیده‌اند.
 
پایگاه 201 روسیه بزرگترین پایگاه نظامی در خارج از این کشور است که دارای 7000 نیروی نظامی می‌باشد این پایگاه سال گذشته با کش و قوسهای فراوان بین مقامات دوشنبه و مسکو به مدت 45 سال تمدید شد.
 
استان بدخشان تاجیکستان که به عنوان یک منطقه خودمختار نیز از آن نام می‌برند در نزدیکی مرزهای افغانستان و هم مرز با استان بدخشان افغانستان است که به تازگی در مناطق مرزی در افغانستان بین نیروهای دولتی این کشور و نیروهای شبه نظامی که عمدتا گروهای تروریستی طالبان قرار دارند درگیری‌های شدیدی به وقوع پیوسته است.
 
منبع:فارس

اخبار مرتبط

روسیه در حال ساخت زیردریایی بدون سرنشین است

مسکو: به حمایت کامل از برجام ادامه می‌دهیم

انتقال حدود ۱۰ هزار تروریست به افغانستان

0 نظر

ارسال نظر

capcha