عصر روز گذشته؛

فرهنگ شریف از کما خارج شد

فرهنگ شریف از کما خارج شد
به گزارش سراج24، فرهنک شریف از نوازندگان برجسته تار، سه روز قبل به کما رفت. اما عصر روز گذشته از این وضعیت خارج شده است.
 
فرهنگ شریف هم اکنون در بخش آی سی یو بیمارستان عرفان بستری است.
 
وی همچنین هفته گذشته تحت دو عمل جراحی چشم و لگن قرار گرفته بود که هر دو این عمل ها با موفقیت انجام شده بود.
 
محمد علی جزایری جراح چشم و عضو کانون پزشکان خانه موسیقی با اعلام این خبر گفته بود: چند ماه پیش یکی از چشم های استاد فرهنگ شریف به دلیل آب مروارید تحت عمل جراحی قرار گرفت که عمل خوبی بود. چشم دیگر این هنرمند نیز سال ها پیش عمل شده بود که با تکنیک آن زمان این کار انجام شده بود و خواستیم عمل دوباره انجام دهیم تا در چشم لنز قرار گیرد.
 
وی افزود: چون این عمل نیاز به بیهوشی داشت پس از آزمایش های دقیق متخصص بیهوشی راضی به بیهوشی آقای شریف شد که در نهایت عمل با موفقیت انجام شد. البته روز بعد مطلع شدم آقای شریف به دلیل افتادن در منزل دچار عارضه ای در ناحیه لگن شده که پس از تشخیص پزشک نیاز به عمل جراحی بود و با هماهنگی با اینجانب این عمل نیز انجام شد.
 
فرهنگ شریف، زادهٔ 1310 خورشیدی در آمل، از نوازندگان سرشناس و برجسته و صاحب سبک تار ایرانی است. وی از چهار سالگی تحت تاثیر آموزش موسیقی به وسیلهٔ پدرش و نیز رفت‌وآمد بزرگان موسیقی به منزل آن‌ها خصوصاً عبدالحسین خان شهنازی برادرحاج علی اکبرخان شهنازی، موسیقی را فرا گرفت.
 
وی تار را نزد استادان عبدالحسین شهنازی و مرتضی نی‌داوود، تارنوازان بزرگ اواخر دوره قاجار و اوایل پهلوی آموخت، اما شیوهٔ نوازندگی وی به اساتیدش شباهتی ندارد و مخصوص خود اوست. وی از تکنوازان و بداهه‌نوازان سرشناس موسیقی ایرانی شناخته می‌شود.
 
منبع:فارس

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha