آیت الله مکارم شیرازی:

امنیت کشور مدیون ایثارگری جانبازان است

امنیت کشور مدیون ایثارگری جانبازان است
به گزارش سراج24، آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی شامگاه چهارشنبه در دیدار رئیس بنیاد شهید و امور ایثار گران استان قم و تعدادی جانباز با اشاره به فعالیت جانبازان در جامعه اظهار داشت: حضور جانبازان در برنامه‌های مختلف سیاسی و اجتماعی نشان می‌دهد که نظام اسلامی ارزان به دست نیامده و نباید ارزان از دست برود و همچنین برای زندگی که داریم تا چه اندازه زحمت کشیده شده و این درس و پیامی برای ما است.
 
وی ادامه داد: حضور جانبازان در برنامه‌های سیاسی و اجتماعی به ما این پیام را می‌دهد که جانبازان تا آخرین نفس برای حفظ ارزش‌های انقلاب اسلامی می‌کوشند و دیگران به خصوص جوانان عذری ندارند که در این گونه برنامه‌ها شرکت نکنند.
 
استاد برجسته حوزه عنوان کرد: جانبازان برای ما درس‌های متعددی می‌دهند و لازم است مردم از آنها آگاهی داشته باشند و بدانند اگر زمانی مشکلی پیش آمد باید به میدان آیند.
 
آیت الله مکارم شیرازی تصریح کرد: مردم باید بدانند شهدا، جانبازان و ایثارگران محترم هستند و ما در سایه جانبازان زندگی می‌کنیم، در کشوری هستیم که اطرافش آتش‌های روان است اما کشور ما امن و امان است و فعلا مشکلی نیست و ان شاء الله در آینده نیز مشکلی پیش نخواهد آمد.
 
مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه جانبازان مایه برکت هستند، افزود: خداوند در قرآن کریم تعبیر جالبی دارد و می‌گوید کسانی که در جهاد در راه خدا خستگی، تشنگی و سختی متحمل می‌شوند همه آن‌ها ثبت می‌شود تا خداوند در مقابل آن سختی‌ها پاداش بهتری به آن‌ها بدهد.
 
وی افزود: منطق اسلام، دین است و این نشان می‌دهد مقام جانبازان بسیار والا است و کسانی که در راه خدا جهاد کردند و جانباز شدند تا چه اندازه دارای اجر و مقام هستند.
 
نصب عکس‌های شهدا در مناسبت‌های های مختلف صورت گیرد
 
آیت الله مکارم شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نصب عکس شهدا در خیابان‌های شهر اظهار کرد: بهتر است این کار را در فرصت‌ها و مناسبت‌های مختلف انجام دهید تا چیز عادی جلوه نکند بلکه همیشه تازه باشد و این کار حال و هوای خوبی به جامعه می‌دهد.
 
وی در این زمینه ادامه داد: نصب عکس شهدا در طول سال موجب می‌شود از اهمیت آن کاسته شود و از این جهت بهتر است در فرصت‌های مختلف تعدادی عکس نصب شود.
 
استاد برجسته حوزه یادآور شد: جانبازان به نظام، امنیت و عظمت کشورمان خدمت می‌کنند و امیدواریم اجرتان را به اندازه لطف خداوند دریافت کنید و عاقبت به خیر شده و در حق همه ما دعا کنید.

اخبار مرتبط

علم و اخلاق در حوزه‌های علمیه باید در حد اعلی باشد

ارسال کمک‌های غیرنقدی دفتر آیت‌الله مکارم‌ شیرازی به مناطق زلزله‌زده

قیمت تمام شده جنگ چقدر بود؟/محاسبه و مقایسه دقیق ارزش سی سال جانبازی با بهره‌برداری ژن‌های خوب از سفره انقلاب در مستند «مظنه»

0 نظر

ارسال نظر

capcha