«سراج 24» گزارش می‌دهد؛

اختلاف نظر مجمع روحانیون مبارز و کارگزاران بر سر حضور انتخاباتی عارف/ آیا کارگزاران از نظر مجمع روحانیون به بلوغ سیاسی رسیده است؟

اختلاف نظر مجمع روحانیون مبارز و کارگزاران بر سر حضور انتخاباتی عارف/ آیا کارگزاران از نظر مجمع روحانیون به بلوغ سیاسی رسیده است؟

به گزارش سراج24، محمدعلی ابطحی عضو مجمع روحانیون مبارز و از چهره‌های نزدیک به محمد خاتمی در گفت‌وگو با روزنامه نزدیک به هاشمی‌رفسنجانی در پیشنهادی برای انتخابات مجلس دهم به اصلاح‌طلبان و حامیان دولت می‌گوید: پیشنهاد من این است که حامیان دولت، اصلاح‌طلبان و هواداران آقای‌ هاشمی همگی آقای عارف را در انتخابات مجلس محور برنامه‌های خود قرار بدهند تا از ظرفیت به وجود آمده درباره آقای عارف بهترین استفاده به عمل بیاید. با این وجود پیش‌بینی نمی‌کنم پیشنهاد من جنبه عملیاتی پیدا کند.

وی انتخاب عارف به عنوان سرلیست را نوعی از بلوغ سیاسی مطرح می‌کند و می‌گوید: آقای عارف دارای ظرفیت موفقیت در انتخابات می‌باشد و دوم اینکه سقف بیشتری از این به اصلاح‌طلبان داده نخواهد شد. این مساله می‌تواند سبب انسجام بیشتر جریان اصلاح‌طلبی باشد. اصلاح‌طلبان باید بلوغ فکری و سیاسی خود را در انتخابات مجلس نشان دهند. جریان رقیب هم تلاش زیادی صورت می‌دهد که این بلوغ در بین اصلاح‌طلبان به وجود نیاید.اگر این بلوغ صورت نگیرد نمی‌توان آینده روشنی برای اصلاح‌طلبان در این انتخابات متصور شد.

سراج24 پیش از این درباره اختلافات جریان اصلاح‌طلبان برای سرلیستی و حضور محمدرضا عارف در انتخابات دهم ریاست جمهوری گزارش داده بود.

چندی پیش سراج24 نوشت: خبر می‌رسد طیفی دیگر از جریان اصلاح طلب متمایل به حزب کارگزاران درصدد سرلیستی ناطق نوری علی رغم میل وی هستند و معتقدند که عارف گزینه مناسبی برای این موضوع نیست.

البته اظهارات حسین مرعشی از اعضای ارشد حزب کارگزاران سازندگی نیز بر خبر سراج24 صحه می‌گذارد. حسین مرعشی درباره سرلیستی عارف می‌گوید: موضوع سرلیستی عارف قطعی نیست ولی بالاخره عارف ظرفیت سرلیستی را دارد!

همچنین این عضو ارشد حزب کارگزاران سازندگی بارها در انتقادهایی به عارف به مسائل مطرح شده درباره جدایی از خاتمی نیز هشدار داده و خط و نشان می‌کشد و می‌گوید: شخصی مثل آقای عارف حق دارد که مسیرش را از آقای خاتمی جدا کند و تشکلی برای خودش درست کند، اما این کار نشانه قوت نیست.

مرعشی در گفت‌وگو با یکی دیگر از رسانه‌ها نیز تأکید می‌کند اگر عارف از خاتمی  جدا شود پایان کار سیاسی خود را رقم خواهد زد.

به گزارش سراج24، حزب کارگزاران سازندگی بارها درباره نحوه ورود به انتخابات مجلس دهم راهکارها و دستورالعمل‌های خود را مطرح کردند. به عنوان مثال زمانی که غلامحسین کرباسچی دبیرکل حزب کارگزان سازندگی در ارگان رسمی حزب کارگزاران سازندگی از مدل اصلاح‌طلبان برای ورود به انتخابات مجلس دهم نظر حزب متبوع خود را اعلام می‌کند حرفی از ائتلاف با عارف به میان نمی‌آورد و می‌گوید باید ائتلاف هاشمی – خاتمی- ناطق‌نوری- روحانی شکل بگیرد.

البته حسین مرعشی پس از مدتی این مدل را فقط نظر شخصی کرباسچی عنوان کرد و در نهایت موضع‌گیری حزب کارگزاران سازندگی را به نظر شورای مشورتی خاتمی موکول کرد که باز هم جایگاهی برای عارف در نظر گرفته نمی‌شود، زیرا عارف در شورای مشورتی شرکت نمی‌کند و می‌گوید من خودم شورای مشورتی دارم.

اخبار مرتبط

فیلم| ازFATF تا انتخابات با کرونا در هشتگ‼️

فیلم| ماموریت مجلس جدید چه باید باشد؟

تشکر عمیق از ملت ایران در پی امتحان بزرگ و مطلوب انتخابات

0 نظر

ارسال نظر

capcha