امروز صورت گرفت؛

بازدید عارف از نمایشگاه کتاب

بازدید عارف از نمایشگاه کتاب

به گزارش سراج24، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: گزارشی که رییس نمایشگاه داد بسیار امیدوارکننده بود و خوشحال شدم که امسال نمایشگاه مورد توجه جدی‌تر مردم قرار گرفته و این موضوع از میزان فروش کتاب‌ها مشخص است. نمایشگاه و بحث کتاب و جایگاه آن مساله مهمی است و اعتقاد دارم فرهنگ زیربنای توسعه است. در فرهنگ، کتاب نقش کلیدی دارد و بهانه‌ای است تا به مساله نشر بپردازیم.

وی افزود: مهمترین مساله در حوزه نشر اقتصاد نشر است که خوشبختانه میزگردها و جلسات متعددی برگزار شده تا کتابخوانی در کشور رواج پیدا کند و قطعاً اولین شرط آن ارزان کردن کتاب است. باید راهکارهایی به‌ویژه در حوزه فرهنگ نشر ارائه شود و در این حوزه نگاه فرهنگی و درازمدت حاکم باشد. گاهی به دلیل برخوردهای سلیقه‌ای و مسائل جاری، سیاستی که باید در فرهنگ نشر داشته باشیم، نداریم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار کرد: در حال حاضر شمارگان کتاب‌ها در کشورهای اسلامی پایین‌تر از کشورهای غربی است که باید این مساله در حوزه نشر پیگیری شود. ایران ناشران بین‌المللی دارد که آثار متنوعی در حوزه عربی و لاتین منتشر می‌کنند و این امر می‌تواند عاملی برای تعامل باشد.

عارف با اشاره به شعار نمایشگاه گفت: داشتن شعاری چون «خواندن، گفت‌وگو با جهان» یک ارزش است که سمت و سوی نمایشگاه را نشان می‌دهد و باید نشر ایران بین‌المللی‌تر باشد و در این مسیر پیش برود. در مجموع وضع خوبی است و باید این روند را رو به بهبود ببریم.

بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «خواندن، گفت‌وگو با جهان» از تاریخ 16 تا 26 اردیبهشت ماه در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

منبع:ایسنا

اخبار مرتبط

کارگروه مهدویت و رسانه در شورای معارف سیما تشکیل می‌شود

ویژه‌برنامه بانوی بی‌نشان

حق نهج البلاغه در حوزه و دانشگاه ادا نشده است

0 نظر

ارسال نظر

capcha