بورس تهران

بورس با امید حمایت بانک‌ها به تعطیلات رفت

بورس با امید حمایت بانک‌ها به تعطیلات رفت

به گزارش سراج24، امروز چهارشنبه شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران قیمت و بازده نقدی بورس تهران با ۲۱۵ واحد رشد به ۶۳ هزار و ۵۳۱ واحد دست یافت.

شاخص قیمت وزنی نیز با ۹۲ افزایش به مقدار ۲۷ هزار و ۱۵۸ واحد رسید.

بر اساس این گزارش شاخص بازار دوم در این روز با افزایش ۲۶۳ واحدی رقم ۱۳۰ هزار و ۴۹۵ واحد را تجربه کرد و شاخص بازار اول نیز با رشد ۱۸۴ واحدی از عدد ۴۵ هزار و ۹۳۴ واحد عبور کرد.

ارزش معاملات نیز در بورس تهران از ۸۶ میلیارد و ۸۹۲ میلیون تومان فراتر رفت. حجم معاملات اما به ۴۰۰ میلیون و ۶۹۲ هزار و ۶۳۶ برگه سهام و دارایی مالی رسید که در ۴۳ هزار و ۵۶۷ نوبت دست به دست شد.

در فرابورس اما شاخص کل این بازار (آیفکس) با رشد ۸ واحدی رقم ۷۳۸ واحد را تجربه کرد.

در بازار نقدی فرابورس بالغ بر ۴۱ میلیارد و ۷۵۴ میلیون تومان شد که در نتیجه ۸۷ میلیون و ۱۴۹ هزار و ۹۴۴ برگه سهام و سایر دارایی‌های مالی طی ۱۶ هزار و ۸۱۵ دفعه معامله به دست آمد.

در بازار امروز گروه‌ پالایشی‌ها توانستند در جایگاه پیشروترین صنایع قرار گیرند به طوری که با پایان ساعت رسمی معاملات اغلب نمادهای معاملاتی این گروه با صف خرید میلیونی به کار خود پایان دادند.

در گروه بانک‌ها اما روند معاملات متعادل و همراه با بازارگردانی سهامداران عمده در محدوده میانگین قیمت پایانی روز گذشته بود این روند در گروه خودرویی‌ها نیز ادامه داشت هر چند که به نظر می‌رسد، با کاهش عرضه حقوقی‌ها در این گروه، خود را برای رشد دوباره در هفته آینده آماده می کنند.

طی معاملات امروز برخی نمادهای جذاب در گروه‌ دارایی‌ها مورد اقبال خریداران سهام قرار گرفت. در این گروه همزمان با نزدیک شدن به زمان مجامع و انتظار برای تقسیم سود مناسب مورد توجه برخی سرمایه‌گذاران قرار گرفته است. نسبت قیمت بر درآمدی این گروه در حدود ۵.۵ مرتبه است که این یعنی کسب سود ۲۰ درصدی پس از برگزاری فصل مجامع دارویی‌ها.

در مجموع بازار سهام در حالی این هفته به کار خود پایان داد که با انتشار خبر حمایت بورسی ۵ بانک بزرگ از یکشنبه هفته آینده، منتظر نحوه عملکرد بانک‌ها و شرکت‌های سرمایه‌گذاری آنها در بازار سهام خواهد ماند تا این بار ببیند تا چه حد از بازار سهام حمایت واقعی خواهد شد.

منبع:طلا

اخبار مرتبط

ارائه تسهیلات به افراد خوش‌حساب بدون ضامن

افزایش چشمگیر تامین ارز در سال جاری با اصلاح یارانه‌ها

بانک کشاورزی برای صدور دامدارکارت آمادگی کامل دارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha