صبر تلخ پاداش به دنبال دارد

صبر تلخ پاداش به دنبال دارد
به گزارش سراج24، مهناز بهمنی با بیان اینکه خانواده مهم ترین بنیان گذار اساس جامعه است، گفت: از طرفی مهم ترین عنصر بنیان گذار خانواده نیز زن است که به صورت باطنی خانواده بر دوش او می چرخد چنانچه بار اصلی تربیت فرزند و چه بسا در کنار آن همسر نیز بر دوش زن است.
نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی در ادامه به نقش الگویی حضرت زینب(س) برای زنان در خانواده اشاره و عنوان کرد: حضرت(س) الگوی یک زن مسئولیت پذیر در خانواده است که با وجود تمام مصائبی که از زمان طفولیت بر ایشان روا داشته شد، با صبری که پیشه کردند، توانستند ضمن حفظ خانواده، جامعه و حتی امت اسلامی را تا کنون حفظ کنند.
وی افزود: در تاریخ سراغ نداریم که زنی به اندازه حضرت زینب(س) مصیبت دیده باشد به طوری که این مصائب ایشان با رحلت پیامبر(ص) در سن ۵ سالگی وی آغاز و با واقعه کربلا و بعد از آن اسارت ادامه یافت که در نهایت نیز با حزن و اندوه به وفات رسیدند اما لحظه ای از حفظ مسئولیت شانه خالی نکرده و همواره سنگ صبور سایر اعضای خانواده و آل پیامبر(ص) بودند.
بهمنی در ادامه با تأکید بر ضرورت الگوگیری زنان جامعه از ایشان، گفت: متأسفانه امروز شاهدیم بسیاری از بانوان با کوچک ترین مصیبت یا اندوهی شکسته می شوند و طاقت تحمل درد و رنج های خانواده را ندارند که حتی عدم تحمل مشکلات زندگی منجر به طلاق شده است.
این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نهم اضافه کرد: لازم است زنان با مطالعه و شنیدن زندگی حضرت زینب(س) اندکی به اصالت زنانه خود در خانواده باز گردند که البته بسیاری از بانوان ما در جامعه به خودی خود می توانند اسوه ای باشند در صبر و تحمل.
وی افزود: در زمان حال نیز بسیاری از زنان را سراغ داریم که به عنوان سرپرست خانواده در جامعه فعال هستند و با وجود مشکلاتی که برای یک زن به وجود می آید به خوبی از پس زندگی خود برآمده اند همچنین داریم بسیاری از زنان کارآفرین که با صبر و تحمل در مشکلات حتی توانسته اند نه تنها زندگی خود بلکه بسیاری از زندگی های دیگر را نیز نجات دهند.
بهمنی همچنین ادامه داد: صبر در خانواده است که می تواند پایه های یک زندگی را محکم کند که البته این صبر به صورت ذاتی در زنان بیش از مردان است از این رو لازم است بانوان در جهت تقویت این خصیصه اخلاقی در خود برآیند.
عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در ادامه درباره نتیجه صبر در زندگی بیان کرد: صبر ارزش پاداش بعد از تحمل مشکلات را بیشتر می کنند هرچند صبر کردن بسیار تلخ است و ممکن است مدت زیادی را در بر بگیرد اما در نهایت نتیجه ای خواهد داشت که در برخی موارد ممکن است به نجات جان فردی بینجامد.
وی در ادامه صبر را یکی از راه های موفقیت دانست و ادامه داد: صبر داشتن نمونه بارز ایمان داشتن است چناچه در قرآن کریم نیز خداوند بارها به این عنصر یعنی صبر اشاره کرده و داستان های بسیاری از پیامبران در این خصوص آمده است.
بهمنی همچنین به نقش مسئولان در تبیین عنصر صبر در خانواده به خصوص در میان زنان اشاره کرد و یادآور شد: اگر روانشناسان و کارشناسان در مطالبی که به خانواده ها عرضه می کنند به صبر بیش از سایر مؤلفه ها اهمیت دهند، بقیه مسائل به خودی خود حل خواهد شد.
عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: از نمونه های دیگری که می توان از آن الگو گرفت زنانی هستند که به هر نحوی در دفاع مقدس حضور داشتند و این حضور چه در غالب کمک به جبهه های جنگ بوده و چه در غالب همسر و مادری که منتظر عزیز خود می ماند و به تنهایی بار زندگی را به دوش می کشید چه بسا این بار به علت شهادت یا جانبازی سرپرست خانواده تا پایان عمر با او می ماند.
منبع:جوان آنلاین

اخبار مرتبط

بازگشت پیکر مطهر شهید مسعود منتجبی بعد از ۳۸ سال به زنجان

کشور ما پتانسیل جمعیت بالاتر را دارد

بازدید آیت‌الله محمدی‌لائینی از بزرگ‌ترین مرکز پرورش ماهیان خاویاری

0 نظر

ارسال نظر

capcha