«سراج 24» گزارش می‌دهد؛

تئوری‌های نهضت آزادی برای اصلاح‌طلبان؛ از میوه مذاکرات هسته‌ای تا دغدغه برای لیست‌های استانی/چرا نهضتی ها نگران عدم حضور اصلاح‌طلبان هستند؟

تئوری‌های نهضت آزادی برای اصلاح‌طلبان؛ از میوه مذاکرات هسته‌ای تا دغدغه برای لیست‌های استانی/چرا نهضتی ها نگران عدم حضور اصلاح‌طلبان هستند؟

به گزارش خبرنگار سراج24، غلامعباس توسلی از اعضای نهضت آزادی طی یادداشتی در روزنامه آرمان امروز در مورد دغدغه‌های خود برای انتخابات مجلس دهم می‌نویسد و دستورالعمل نحوه حضور اصلاح‌طلبان به انتخابات را طرح ریزی می‌کند.

وی که در گذشته و طی یادداشت‌های متعدی نگرانی خود را از عدم وحدت یا ائتلاف اصلاح‌طلبان عنوان کرده بود این بار نیز یادداشتی با عنوان "اتحاد، رمز موفقیت اصلاح‌طلبی" از اصلاح‌طلبان می‌خواهد در استان‌ها هم لیست واحد بدهند. این عضو نهضت آزادی می‌نویسد: در هر استانی نیروهای اصلاح‌طلب در ائتلافی با طیف حامی دولت لیست‌های واحدی ارائه دهند می‌توانند اکثریت کرسی‌های مجلس را در اختیار داشته باشند.

غلامعباس توسلی همچنین می‌نویسد: هر چند جناح چپ در قالب احزاب مختلف و متعدد تصمیم بر حضوری حداکثری دارد باید نکته‌ای اساسی را مد نظر داشته باشند و آن اینکه حضور با حداکثر نیرو امری مثبت است اما زمانی حضور حداکثری می‌تواند رمز موفقیت باشد که در قالب یک وحدت سیاسی ظهور و بروز کند.

این عضو نهضت آزادی همچنین در یادداشت‌های  قبلی خود راه اصلاح‌طلبان برای رسیدن به صندلی‌های سبز بهارستان را مذاکرات هسته‌ای عنوان کرده بود و نتیجه انتخابات مجلس دهم را به مذ اکرات هسته‌ای گره می‌زند و بدون در نظر گرفتن منافع ملی موفقیت مذاکرات هسته‌ای را برای اصلاح‌طلبان و دولت عنوان می‌کند. وی در یادداشت خود می‌نویسد:"به نظر می‌رسد اگر مذاکرات هسته‌ای تا آستانه انتخابات بتواند به موفقیت‌های ملموسی دست یابد، می‌‌تواند عامل توفیق دولت و اصلاح‌طلبان و در نتیجه اعتدالگرایان در انتخابات مجلس شود."

به گزارش سراج24، نهضت آزادی همان حزبی است که امام خمینی (ره) آنها را مسلمان نمی‌دانست و در نامه‌ای خطاب به حجت‌الاسلام محتشمی‌پور، وزیر وقت کشور فرمودند: "نهضت به‌اصطلاح آزادی صلاحیت برای هیچ امری از امور دولتی یا قانون‌گذاری یا قضایی را ندارند، و ضرر آنها، به‌اعتبار آنکه متظاهر به اسلام هستند و با این حربه جوانان عزیز ما را منحرف خواهند کرد و نیز با دخالت بی‌مورد در تفسیر قرآن کریم و احادیث شریفه و تأویل‌های جاهلانه موجب فساد عظیم ممکن است بشوند، از ضرر گروهک‌های دیگر، حتی منافقین این فرزندان عزیز مهندس بازرگان، بیشتر و بالاتر است."

اخبار مرتبط

نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس خبرگان اعلام می‌ شود

روابط مخفیانه سران نهضت آزادی و دولت موقت با مأموران سیا/نهضت آزادی برای صدام فرش قرمز پهن کرد

فیلم| ازFATF تا انتخابات با کرونا در هشتگ‼️

0 نظر

ارسال نظر

capcha