دبیرکل جمعیت هلال احمر:

کشتی نجات عازم یمن می‌شود

کشتی نجات عازم یمن می‌شود
به گزارش سراج24، علی اصغر احمدی در کنفرانس خبری امروز خود گفت: در ادامه اقدامات جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران برای کمک به آسیب‌دیدگان یمن برای ارسال محموله‌های بشردوستانه با ممانعت سعودی‌ها از ارسال این محموله‌ها از طریق هوایی مواجه شدیم.
 
وی افزود: کشور عربستان با بهانه‌های واهی از ورود محموله‌های حاوی کمک‌های بشردوستانه به این کشور جلوگیری کرد که جمعیت هلال احمر ایران تصمیم گرفت از طریق رایزنی با کشورهای حاشیه خلیج فارس برای ارسال محموله‌های بشردوستانه اقدام کند.
 
به گفته دبیرکل جمعیت هلال احمر 2.5 تن اقلام دارویی، مواد غذایی، چادر و اقلام امدادی در حال حاضر در حال بارگیری است که برای اعزام این کشتی با هلال احمر یمن، کمیته صلیب سرخ و حتی با هلال احمر عربستان هماهنگی‌های لازم صورت گرفته است.
 
وی خاطر نشان کرد: این محموله با نام کشتی نجات شنبه بندرعباس را به سمت یمن ترک خواهد کرد و از طریق خلیج فارس و دریای عمان در حاشیه دریای یمن پهلو گرفته و اقلام امدادی را به آسیب‌دیدگان یمنی خواهند رساند.
 
به گفته احمدی علاوه بر محموله‌های امدادی در این کشتی امدادگران و پزشکان هلال احمر نیز حضور خواهند داشت و بر اساس شرایط کشتی سرعت حرکت و تشخیص ناخدا به یمن خواهد رسید.
 
وی در خصوص تاریخ تحویل این محموله به آسیب‌دیدگان یمنی گفت: امیدواریم این محموله کمتر از 3 یا 4 روز به مقصد برسد.
 
وی با اشاره به اینکه مشکلات ارسال کمک‌های بشردوستانه به یمن همچنان پابرجاست، اظهار کرد: بنا بود مسیر را کوتاه کرده و از طریق هوایی کمک‌ها را به یمن ارسال کنیم اما سعودی همچنان از ورود  هواپیماها به یمن خودداری کرده ضمن اینکه زیربنای فرودگاه‌های یمن نیز به دلیل بمباران این مکان شرایط مناسبی را ندارد و ما بر اساس اینکه احساس کردیم باید تلاش خود را در زمینه ارسال محموله به این کشور انجام دهیم راه دریایی را انتخاب کردیم.
 
منبع:فارس
 
      
 

اخبار مرتبط

پویش مردمی «محرم ایمن» در کرج برگزار می‌شود

اعلام آمادگی هلال احمر ایران برای کمک به حادثه‌دیدگان انفجار در لبنان

عضویت از ۵ سالگی تا پایان عمر در هلال احمر

0 نظر

ارسال نظر

capcha