نماینده مدیرکل فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ عنوان گرد؛

زلزله نپال آخرین هشدار به شهرهای جهان

زلزله نپال آخرین هشدار به شهرهای جهان

به گزارش سراج24، محمد مخیر نماینده مدیرکل فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ در کنفرانس بین‌المللی کاهش خطرپذیری و مدیریت بحران در مناطق شهری که رئیس جمعیت هلال احمر تهران و شهردار تهران نیز حضور داشتند، اظهار داشت: زلزله نپال آخرین هشداری بود که به ما داده شد تا نسبت به سرمایه‌گذاری برای کاهش خطرپذیری در بلایا و سوانح شهرها اقدام کنیم زیرا این زلزله ثابت کرد که ما باید اقداماتی را انجام دهیم تا خسارت در این‌گونه حوادث کاهش یابد.

وی ادامه داد: ما از هلال احمر ایران تشکر می‌کنیم که در دو سه سال اخیر کارهای بسیار قابل توجهی را با رهبری و حمایت‌های مالی برای اجرای برنامه‌های فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ انجام داده است.

مدیرکل فدراسیون صلیب سرخ تصریح کرد: براین اساس از هلال احمر ایران که از کنفرانس بین‌المللی کاهش خطرپذیری و مدیریت بحران در مناطق شهری حمایت کرده است، قدردانی می‌کنیم. براین اساس در سال گذشته نیز هلال احمر ایران در توافق نامه‌ای سه جانبه بین فدراسیون صلیب سرخ دولت ایران و خود هلال احمر در کاهش آسیب و بلایا و حوزه سلامت ورود کرده است.

مخیر خاطرنشان کرد: براین اساس ما با برگزاری کنفرانس بین‌المللی کاهش خطرپذیری و مدیریت بحران در مناطق شهری در صددیم تا دفاتر خودمان در آسیا و خاورمیانه همکاری کنیم و همچنین با شرکایمان یعنی آژانس‌های سازمان ملل در تهران نیز هماهنگی و همکاری‌های لازم را داشته باشیم.

کنفرانس بین‌المللی کاهش خطرپذیری و مدیریت بحران در مناطق شهری با حضور ۸۰ نماینده از جمعیت‌های ملی هلال احمر و صلیب سرخ جهانی با همت جمعیت هلال احمر ایران در هتل استقلال تهران برگزار شد.
منبع:تسنیم
 

اخبار مرتبط

زلزله ۷.۲ ریشتری پایتخت مکزیک را لرزاند +عکس

۲۰۱۸؛ سال زلزله‌های بزرگ و ویرانگر

فیس‌بوک کمک‌ها به زلزله‌زدگان ایران را بابت تحریم‌های آمریکا مسدود کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha