غلامرضا انصاری

اظهارات قابل تآمل یک عضو اصلاح‌طلب درباره شورای شهر تهران

اظهارات قابل تآمل یک عضو اصلاح‌طلب درباره شورای شهر تهران

به گزارش سراج24،غلامرضا انصاری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به ارتباط شورای شهر تهران و شهرداری، اظهار داشت: شورای شهر در دوره اول اقدامات ارزشمند، زیربنایی و اساسی انجام داد. این شورا مظلوم واقع شد و جوسازی‌های سیاسی و فضای سیاسی آن زمان کارهای ارزشمند آن را تحت‌الشعاع قرار داد.
 
وی ادامه داد: اگر همان روند و برنامه‌ریزی پیش می‌رفت اکنون می‌توان گفت شورای شهری جوان داریم در حال حاضر شورا شرایطی دارد که از سنی به بلوغ جسمی رسیده اما از نظر عقلی یک طفل 6 ماهه است که باید به آن شیر داد.
 
عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: به اعتقاد بنده شورای شهر دوره دوم و سوم هیچ کاری در حوزه زیرساخت‌ها انجام نداد و سال اول دوره چهارم که مسجدجامعی ریاست شورای شهر را عهده‌دار شد اقدامات نسبتاً قابل قبولی که روند را تغییر می‌داد، صورت گرفت اما با تغییر ریاست و ایجاد شرایط دوره دوم و سوم، امروز می‌بینیم که حالت هیئتی و بی‌حساب و کتاب پیش می‌رود.
 
وی در ادامه گفت: ما دو پدیده نادر در جمهوری اسلامی شاهد بوده‌ایم، یکی عزل وزیر امور خارجه در دولت احمدی‌نژاد در حین سفر و دیگری عزل معاون اداری و اجرایی شورا توسط کاشف احمدی‌نژاد یعنی آقای چمران و در شرایطی که شجاع‌پوریان در مکه بود. ما فکر می‌کردیم با توجه به این‌که جریان خطی وجود دارد برای این مسئولیت آدم دارند اما متأسفانه یک سال گذشته و هنوز جایگزینی برای وی تعیین نشده است.
 
انصاری با اشاره به این‌که از همین‌ جا کار شورای شهر را ارزیابی کنید که هنوز برای کارهای اصلی شورا و ساماندهی مسائل داخلی تا امروز انتصاب جدیدی برای این سمت نداشته‌ایم،‌ خاطرنشان کرد: به حرف‌شنوی شهرداری از شورای شهر هم هیچ نمره‌ای نمی‌دهم. شورای شهر هیچ مدیریتی ندارد و منسجم نیست.
 
وی افزود: در سال نخست شورای شهر وزرا به جلسات می‌آمدند و تحقق مدیریت شهری در حال شکل‌گیری بود. یعنی دولت و مجلس در حال پذیرفتن نهاد شورا بودند اما در یک سال اخیر چند مورد اتفاق افتاده که فراشهری به جلسات شورا بیاید. به جایی رسیده‌ بودیم که شهردار نیز در جلسات روز یک‌شنبه حاضر نمی‌شد. تعامل زمانی رخ می‌دهد که مدیریت مقتدر و توانمندی وجود داشته باشد و بتواند روابط را به صورت مطلوب اجرا کند.

اخبار مرتبط

ماموران شهرداری پرونده های شخصی و محرمانه مرکز اسوه را به جای نامعلومی انتقال دادند!

تصویب ۲ طرح برای نوسازی محله سیروس

الزام تغییر نام معابر و میادین چیست؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha