گروگانگیری چند ساعته یک تبعه افغانستان

جزئیات گروگانگیری یک تبعه افغانستان در تهران

جزئیات گروگانگیری یک تبعه افغانستان در تهران

به گزارش سراج24، سرهنگ امید بهمنیاری با اشاره به گروگانگیری یکی از اتباع کشور افغانستان در پایتخت اظهار داشت: ساعت ۱۲ نیمه شب، ماموران پلیس از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰، در جریان یک گروگانگیری در منطقه واقع در خانی آباد، قرار گرفتند.

رئیس کلانتری ۱۵۲ خانی‌آباد ادامه داد: پس از این گزارش، ماموران پلیس به سرعت به منطقه مورد نظر اعزام شدند و در تحقیقات اولیه متوجه شدند که ساعت ۹ صبح، یکی از اتباع کشور افغانستان به نام «محمد»، توسط ۵ تن از دیگر اتباع این کشور، درست در مقابل اداره اتباع خارجه، ربوده شده و گروگانگیران، وی را به زور سوار اتومبیل کرده و به مکان نامعلومی منتقل کرده‌اند.

وی با بیان اینکه گروگانگیران در قبال آزادی محمد، خواستار پرداخت مبلغی معادل یک میلیارد ریال شده بودند، افزود: ماموران پلیس در بازجویی‌های اولیه، موفق به کشف محل نگهداری محمد در یکی از کارگاه‌های نجاری در محدوده شهرک بستان شدند و به سرعت عملیات رهایی وی را آغاز کردند.

بهمنیاری با اشاره به اینکه محل اختفای محمد و گروگانگیران به هیچ وجه قابل نفوذ نبود، گفت: ماموران پلیس با محاصره کارگاه نجاری، توانستند یک خط ارتباطی با گروگانگیران برقرار کنند و با استفاده از شگردهای خاص، موفق شدند در طول یک مذاکره یک ساعته، در خصوص آزادی این گروگان، با گروگانگیران به توافق برسند.

رئیس کلانتری ۱۵۲ خانی‌آباد در پایان خاطرنشان کرد: به دنبال محاصره محل، توسط پلیس و انجام مذاکرات تلفنی با گروگانگیران، ماموران پلیس موفق شدند محمد را آزاد و ۵ گروگانگیر را بدون هرگونه خسارت جانی و مالی دستگیر کنند.

در تحقیقات انجام شده و بازجویی‌های به عمل آمده از گروگانگیران، انگیزه این گروگانگیری، اختلافات مالی میان گروگانگیران و یکی از اقوام فرد گروگان بوده است.

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

آخرین جزئیات حادثه گروگانگیری شب گذشته در ملاثانی/فرد گروگانگیر معتاد بود و هیچ خواسته‌ای نداشت

تخطی استان‌ها برای اخذ شهریه از دانش‌آموزان افغانستانی

درآمد مواد مخدر افغانستان ۱۱ برابر بودجه

0 نظر

ارسال نظر

capcha