گلایه‌های ناشر کتاب «بر فراز آسمان»:

شیرودی ورزشگاه دارد، ولی کتاب نه!

شیرودی ورزشگاه دارد، ولی کتاب نه!

به گزارش سراج24،محسن عمادی، مدیر مسئول انتشارات شهید ابراهیم هادی در گفت‌وگو با حلقه وصل به مناسبت سالروز شهادت شهید علی اکبر شیرودی به معرفی اثر منتشر شده این انتشارات با نام «بر فراز آسمان» که زندگینامه و خاطرات سرلشکر خلبان شهید علی اکبر شیرودی در آن بررسی شده است، پرداخت.
 
عمادی در رابطه با شکل‌گیری ایده کتاب شرح داد: بر اساس طرحی که داشتیم و بر روی شهدایی که کم تر در بین مردم شناخته شده بودند تمرکز داشتیم به سراغ شهید شیرودی رفتیم. برای شهدای دیگر مانند شهید کشوری دو الی سه کتاب منتشر شده بود ولی با وجود این‌که در رابطه با شخصیت شهید شیرودی حرف زیاد زده شده بود و حماسه هایی که ایشان خلق می‌کند و جملاتی که حضرت آقا در رابطه با ایشان می‌گویند کاری نشده بود. شهید شیرودی در واقع یک افسر بسیجی بود و حماسه ای را خلق کرد که به افسانه بیش‌تر شباهت دارد و ما به سراغ رفقای ایشان رفتیم که آقای میزایی که سابقه همراهی با شهید شیرودی را داشت کمک‌های شایانی را در این رابطه انجام داد و حماسه ایشان را برای ما ترسیم کرد.
 
محسن عمادی افزود: پس از این مرحله به سراغ مادر و همسر این شهید بزرگوار رفتیم و در شیرود محله با خواهران شهید مصاحبه کردیم و با مطالبی از کتابی که در سال 1362 به چاپ رسیده بود کتاب را کامل کردیم و در نهایت مطالب را در اختیار خانواده قرار دادیم و پس از تایید نهایی کتاب روانه چاپ شد و الحمدلله در طی دو سال گذشته چهار بار تجدید چاپ شد. ایشان مصداق یک بسیجی کامل در نیروی هوایی بود و با حماسه هایی که آفریده اسطوره ای ماندگار شد.
 
وی در رابطه با دلایل انتخاب شهید شیرودی به عنوان سوژه کتاب عنوان کرد: با وجود نام های فراوان این شهید بزرگوار بر روی کوچه‌ها و خیابان‌ها و ورزشگاه‌ها کسی ایشان را نمی‌شناسد و بحث تغییرات درونی و حرکت ایشان به سمت خدا زندگی عجیبی را رقم زده است که جای پردازش داشت ولی کاری برای ایشان نشده بود و با مراجعاتی که داشتیم متوجه شدیم حتی در خود ارتش هم جز یک کتاب ضعیف کاری انجام نشده بود.
 
مدیر انتشارات شهید ابراهیم هادی در رابطه با کتاب هایی که در طول سال‌های گذشته با موضوع شهید شیرودی منتشر شده گفت: اکثر کتاب‌ها بسیار ضعیف بوده و همه کپی از روی یکدیگر است و علاوه بر آن مطالب اغراق آمیزی نوشته شده است که مورد تایید خانواده ایشان نبوده است.
 


 
وی بالاترین ویژگی شهید شیرودی را ولایت مداری ایشان دانست و افزود: ولایت مداری شهید شیرودی ویژگی های دیگرش را تحت تاثیر قرار می‌دهد و شجاعتش آن را کامل می‌کند.
 

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha