عضو هیئت رئیسه فراکسیون اصولگریان مجلس در گفتگو با «سراج24»:

خودداری وزارت خارجه از ارائه فکت شیت، نسخه آمریکایی را باورپذیر کرده است/ باید مذاکرات باید به خوبی از سوی تیم دیپلماسی ایران مدیریت شود

خودداری وزارت خارجه از ارائه فکت شیت، نسخه آمریکایی را باورپذیر کرده است/  باید مذاکرات باید به خوبی از سوی تیم دیپلماسی ایران مدیریت شود

حسین علی حاجی دلیگانی، عضو هیئت رئیسه فراکسیون اصولگرایان مجلس در گفت و گو با سراج24 با اشاره به مذاکرات میان ایران و 1+5 گفت: هرچند مذاکرات ایران با 1+5 بیش از یک سال است که ادامه دارد اما مسئله اصلی همان بی اعتماد ایران به غرب و خصوصا آمریکا است که این بی اعتمادی بیشتر نیز شده است.

وی با اشاره به ارائه فکت شیتهای مختلف و مخصوصا فکت شیت آمریکایی و خودداری وزارت امور خارجه از ارائه فکت شیت ایرانی گفت: متاسفانه به نظر می رسد فکت شیت آمریکایی واقعیتی است که در مذاکرات پذیرفته شده است.

عضو هیئت رئیسه فراکسیون اصولگرایان مجلس افزود: اخیرا آقای ظریف اظهار نگرانی و دلواپسی کرده و گفته که من از همه دلواپسان دلواپس تر هستم.

حاجی دلیگانی اظهار کرد: وزارت خارجه باید مواضع خود را به صراحت در قالب فکت شیت اعلام کند تا قدرت چانه زنی در مذاکرات بیشتر شود و تیم دیپلماسی کشور بتواند به توافق مطلوبی که منافع جمهوری اسلامی را تضمین می کند، دست یابد.

وی در پایان گفت: باید مذاکرات به خوبی از سوی تیم دیپلماسی ایران مدیریت شود و در توافق احتمالی راه را بر هرگونه تفسیرغرب و آمریکا از محتوای توافق ببندد.

اخبار مرتبط

مذاکرات سازنده منوط به جدیت و انعطاف‌پذیری آمریکا است

وزیرکشور: شهرداران از ساخت و سازهای ناایمن جلوگیری کنند/لزوم ورود شهرداری‌ها به حوزه گرانی املاک

حرکت علمی کشور را به اخم و لبخند دیگران گره نمی‌زنیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha