پاتوق مجازی / وب‌سایت «مسجدنما»؛

پایگاهی «ساده» اما «شریف»!

پایگاهی «ساده» اما «شریف»!

به گزارش سراج24فسرویس معرفی: «نما»ی «مسجد» نه فقط سنگ و آهن و سیمان، که مجموع عناصری است که یک نفر در ارتباط با مسجد آن را مشاهده می‌کند. فعالان فرهنگی کشور، نزدیک به یک سال است که دارای منبع به روزی از هر آن‌چه می‌خواهند به مخاطبین محل فعالیت خود عرضه کنند، هستند.
 
«مسجد نما» نمونه‌ای از یک پایگاه مردمی است که ایده‌ها را از خود مردم گرفته و در کارگروه خود که متشکل از جوانان دغدغه مند است به سطح قابل قبولی می‌رساند و به خود همان مردم بدون هیچ گونه آرم و نشانی برای استفاده گسترده تر و راحت تر عرضه می‌گردد و در نهایت هم ضعف‌هایش توسط مخاطبین گرفته می‌شود و اتفاقا همین مخاطب محور بودن باعث شده که جای خودش را بین فعالین باز کند.
 
هدف اصلی تشکیل «مسجد نما» سر و شکل دادن به نمای مسجد که متشکل از تابلو اعلانات، بنر، جزوه و بروشور، کارت و... است می‌باشد. دستیارِ فعالان فرهنگی مسجد ابتدای هرهفته بسته هایی تحت عناوینی ثابت و با توجه به مناسبت‌های پیش رو منتشر می‌کند که از عناوین آن می توان به روز نوشت، کلام رهبر، قرآن کریم، در محضر اهل بیت(ع)، یار مهربان(معرفی کتاب)، ایام، احکام و... اشاره کرد.
 
نقاط قوت دیگری که در مسجد نما به چشم می‌خورد دسته بندی های متنوع(ماه‌های شمسی و قمری، قطع، محل استفاده، مخاطب و...)، ارائه محتوا به دو صورت رنگی و سیاه و سفید، بسته های رسانه‌ای، جزوات، نشریه ای تحت عنوان سنگر محله که قابلیت بومی سازی هم دارد و قالب جذاب و به روز خود سایت می‌باشد.

 


 
«مسجد نما»یی ها خودشان را این گونه معرفی کرده اند:
 
مسجدنما جایی است برای طرح‌های گرافیکی مناسب برای استفاده در مسجد.
 
به امید خدا بنا داریم در این وبلاگ هر آنچه یک مسئول فرهنگی مسجد برای نصب در مسجد نیاز دارد، تولید کرده و انتشار دهیم.
 
ان‌شاءالله بسته‌های تابلو اعلانات، حداکثر تا عصر پنجشنبه هر هفته آماده دریافت خواهد بود.
 
استفاده از این طرح‌ها برای همه و در همه جا آزاد است.
 
حتی در صورت حذف نشان "مسجدنما"ی گوشه طرح‌ها!
 
ما گروهی از دانشجویان هم‌دوره بودیم. البته الان خودمان شاغل هم هستیم! این تارنما هم یک وب‌نوشت (وبلاگ) است و از خدمات رایگان وبلاگ سامانه وب‌نویسی بیان (blog.ir) استفاده می‌کند.
 


ایده خودجوش مسجدنما هم اکنون با حمایت مرکز مطالعات راهبردی تربیت اسلامی فعالیت می‌کند.
 
از کمک‌های فکری، محتوایی و... شما هم استقبال می‌کنیم.
 
+جهت آشنایی بیش‌تر به آدرس masjednama.ir مراجعه کنید. 
 
 
 
+پاتوق مجازی 1 / وب‌سایت «متن زندگی»

اخبار مرتبط

هر زمان کشور به شهدا نیاز داشت، خودشان رخ نشان دادند/ غواص ها آمده اند فرمایش رهبر را تکمیل کنند که اگر راه امام را گم کنید سیلی می خورید

عملکرد جاسوسی بسیاری از شبکه های اجتماعی روشن شده است

ویژگی‌های "بنیانگذار هسته‌های هنرمند انقلابی" به روایت محقق/ در صحنه فرهنگی باید به جانبازان فرهنگی کمک کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha