حجت الاسلام ذوالنور در گفتگو با سراج 24:

ارتش مجهز رژیم صهیونیستی در برابر اراده حزب الله که رنگ سپاه دارد، عاجز شد/ رمز برتری سپاه معنویت است/ ولایتمداری؛ خمیرمایه سپاه

ارتش مجهز رژیم صهیونیستی در برابر اراده حزب الله که رنگ سپاه دارد، عاجز شد/ رمز برتری سپاه معنویت است/ ولایتمداری؛ خمیرمایه سپاه

حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنور، مشاور نماینده ولی‌فقیه در سپاه در گفت‌وگو با سراج24 با تبریک سالروز تشکیل سپاه پاسداران گفت: مهمترین عامل موفقیت سپاه، روحیه ولایتمداری و تفکر جهادی این نهاد مقدس است.

وی افزود: روحیه و تفکر جهادی مولفه هایی دارد، از جمله توحید محوری، خداگرایی، لذا شجاعت، شهامت، بریدن از دنیا، زیربار ذلت نرفتن و از دشمن نترسیدن با خداباوری و آخرت گرایی تامین می شود.

ذوالنورعنوان کرد: انسان خدامحور، دنیا را کنار آخرت مورد نظر قرار می دهد، نه در مقابل آخرت؛ بنابراین هرچه آخرت را آباد می کند مورد تأکید است.

جانشین سابق نماینده ولی فقیه در سپاه خمیرمایه سپاه را ولایتمداری خواند و گفت: سپاه پاسدار انقلاب است و انقلاب بدون ولایت معنا ندارد؛ ولایتمداری در جوهره، ذات و عمق وجود سپاه است.

مشاور نماینده ولی‌فقیه در سپاه افزود: سپاه معنوی، فرامادی، ایمان محور، باانگیزه و با اعتقاد در پرتو توحید محوری و ولایتمداری است.

وی با ذکر اینکه سپاه پاسداران کاملا با ارتشها و نیروهای مسلح دنیا متفاوت است، گفت: ارتشهای دنیا برای جنگ ایجاد شده اند و فرقی نمی کند، این جنگ حق یا باطل باشد و آنها اعتقاد و باوری ندارند اما باورهای توحیدی و الهی سپاه اجازه نمی دهد در مسیر باطل ورود پیدا کند

جانشین سابق نماینده ولی فقیه در سپاه در این رابطه افزود: سپاه در هر جبهه ای که باشد، آن جبهه حق است، آنچه که در دنیا رخ می دهد، حرب یا قتال و یا خون ریزی است که بار ارزشی آنها نه مثبت و نه منفی است، اگر فی سبیل الله شد، جنگ حق نامیده می شود

وی گفت: دنیا هدف سپاه پاسداران نیست، قیام سپاه برای خدا است، تاسیس سپاه، جنگ، صلح و حرکت و کارهای فرهنگی سپاه در راستای آرمان های الهی و توحیدی است، لذا جبهه ای که سپاه در آن باشد حق و توحیدی است.

مشاور نماینده ولی‌فقیه در سپاه افزود: تا زمانی سپاه می تواند تاثیرگذاری خود را فراتر از نیروهای مسلح دنیا داشته باشد که در همین مسیر حرکت کند.

ذوالنور گفت: عنصر باور، توحید محوری و ولایتمداری، فرهنگ اهل بیت(ع) و اعتقاد به آخرت در سپاه پررنگ است، امام(ره) فرمودند، چه بکشیم و چه کشته شویم، پیروز هستیم و این سخن امام(ره) باور سپاه است زیرا مسیر آن در راه خداست.

جانشین سابق نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: امروز رمز برتری سپاه درآن مسائلی است که وجه تمایز این نهاد با نیروهای مسلح دنیاست؛ تعمیق معنویت، تقویت باورهای دینی، افزایش معنویت در درون سپاه، نزدیکی به فرهنگ اهل بیت(ع)، انس با قرآن، پایبندی به واجبات و مستحبات، تکلیف گرایی و توکل رمز پایداری و سلامت سپاه است و هرچه این عوامل افزایش پیدا کند تاثیرگذاری سپاه بیشتر خواهد شد.

مشاور نماینده ولی‌فقیه در سپاه افزود: روحی که در کالبد سپاه دمیده شده، الهی است و این نهاد را ماندگار کرده است، تاثیرگذاری سپاه و قدرت سپاه به صرف تجهیزات نظامی نیست، بلکه ایمان، معنویت و انگیزه های قوی است که می تواند از کمترین تسلیحات بالاترین بهره برداری را داشته باشد.

جانشین سابق نماینده ولی فقیه در سپاه در پایان گفت: ارتش مجهز رژیم صهیونیستی در برابر اراده حزب الله که رنگ سپاه دارد، عاجز شد و سلاح های پیشرفته این رژیم در برابر حزب الله کارایی نداشت.

اخبار مرتبط

بازگشت ناوگروه ۷۵ نداجا سرآغاز فصل نوینی در اقتدار دفاعی کشور است

حداقل عمق دفاعی کشور باید به سه هزار کیلومتر برسد

یک تیم تروریستی در سروآباد کردستان منهدم شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha