بهای نفت

نوسان بهای نفت در آسیا

نوسان بهای نفت در آسیا

به گزارش سراج24، بهای نفت وست تگزاس اینترمدیت با نه سنت افزایش به بشکه ای ۵۶ دلار و ۲۵ سنت رسید . این در حالی است که بهای نفت برنت دریای شمال با دو سنت کاهش ۶۲ دلار و ۷۱ سنت در هر بشکه معامله شد.

دنیل آنگ تحلیل گر بازار سرمایه گذاری در موسسه فیلیپ فیوچرز در سنگاپور اعلام کرد:« اوضاع همچنان دشوار است و این موضوع به سبب گزارش ها درباره میزان ذخایر نفت خام آمریکاست.»

وزارت انرژی آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد میزان ذخایر نفت خام آمریکا در هفته منتهی به ۱۷ ماه آوریل و برای پانزدهمین هفته پیاپی افزایش یافت. گفته می شود میزان ذخایر نفت خام آمریکا طی این دوره پنج میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه افزایش داشته است.
وزارت انرژی آمریکا همچنین اعلام کرد این افزایش سبب شده است میزان ذخایر نفت خام این کشور به سطحی بی سابقه برسد.
با این حال، میزان تولید نفت خام در آمریکا ۱۸ هزار بشکه در روز کاهش یافته است . این میزان طی هفته گذشته با کاهش ۲۰ هزار بشکه ای همراه شد.
دلالان امیدوارند کند شدن روند تولید نفت شیل در آمریکا به سبب کاهش عرضه نفت در بازارهای جهانی شود زیرا عرضه بیش از حد نفت در بازار سبب سقوط بهای نفت و کاهش بیش از ۵۰ درصدی آن طی ماه های ژوئن و ژانویه شد.
بانک یونایتد اورسیز United Overseas Bank در سنگاپور اعلام کرد بازار نفت همچنان با « نوسان » همراه است و دلالان اوضاع یمن را نیز از نزدیک زیر نظر دارند.

ائتلاف به رهبری عربستان سعودی روز چهارشنبه حملات هوایی جدید علیه مواضع شورشیان در یمن انجام داد . این در حالی است که این ائتلاف اعلام کرده بود عملیات یک ماه اش در یمن به پایان رسیده است.

از زمانی که جنبش کمیته های مردمی یمن در ماه فوریه کنترل اوضاع در صنعا - پایتخت یمن - را در دست گرفتند ، این کشور وارد آشوب شد.
با آن که یمن یک تولید کننده مهم نفت محسوب نمی شود ، اما ناظران بازار درباره تأثیر آشوب ها در این کشور بر منطقه نفت خیر خاورمیانه نگران هستند به ویژه در ارتباط با ایران که گفته می شود از جنبش کمیته های مردمی در یمن حمایت می کند.

منبع:شبکه خبر

اخبار مرتبط

بهای نفت ‏خام در بازار نیویورک و اروپا افزایش پیدا کرد

حرکت لاک‌پشتی قیمت ها در بازار نفت/ قیمت نفت افزایش یافت

عربستان قیمت نفت خود را کاهش داد

0 نظر

ارسال نظر

capcha