برخی اظهارات انتخاباتی است

وزیر کشور برای ادعای پول کثیف سند ارائه کند

وزیر کشور برای ادعای پول کثیف سند ارائه کند

به گزارش سراج24، حمید رسایی نماینده مردم تهران با اشاره به مطرح شدن موضوع ورود پول‌های کثیف به انتخابات توسط وزیر کشور، اظهار داشت: ادعای وزیر کشور در مورد ورود پول‌های کثیف به انتخابات به شکلی مطرح شد که انتخابات مجلس و خبرگان رهبری پیش رو را با علامت سؤال مواجه کرد.

وی افزود: سخنان وزیر کشور به نوعی تشویش اذهان عمومی بود و تا آنجا که بنده مطلعم سازمان بازرسی کل‌کشور درخواست کرده که وزیر مستندات خودش را درباره موضوع پول کثیف ارائه دهد، اما تاکنون آقای رحمانی‌فضلی هیچ سندی را در این زمینه ارائه نکرده است و حرف‌های او گویا صرفاً استفاده انتخاباتی داشته است.

نماینده تهران در مجلس بر همین اساس یادآور شد: آقای رحمانی‌فضلی وقتی می‌خواهد برای ارائه گزارش درباره پول‌های کثیف به صحن علنی مجلس بیاید، باید به صورت مستند و موردی نمونه‌هایی از ورود پول‌های کثیف در انتخابات را ارائه کند، آن هم به صورت معین و مشخص، اگر آقای رحمانی‌فضلی به مجلس بیاید و باز هم کلی‌گویی کند طبیعی است که با واکنش جدی نمایندگان مجلس مواجه خواهد شد.

رسایی ادامه داد: شخصاً معتقدم مطرح شدن موضوع پول‌های کثیف از زبان وزیر کشور یک پوست موز زیر پای آقای رحمانی‌فضلی بوده است، افراد دیگری که ما مدعی و معتقدیم و البته سند آن را هم داریم که آنان خودشان از پول‌های کثیف در انتخابات بهره بردند، می‌خواهند با طرح این موضوع از زبان وزیر کشور او را به مقابله و مواجهه با مجلس و نمایندگان مجلس وادارند که متأسفانه وزیر کشور این فریب را خورده است.

وی تصریح کرد: یکی از نمونه‌های ورود پول‌های کثیف به انتخابات اعتراف اطرافیان آقای هاشمی بود که با ارائه اسناد در دادگاه اعلام کردند که خرج تبلیغات انتخاباتی آقای هاشمی در سال 84 از بیت‌المال بوده و او صراحتاً گفته بوده می‌شود در انتخابات از پول‌های این چنینی استفاده کرد.

رسایی با بیان اینکه باید وزیر کشور به صورت مستند درباره موضوع پول‌های کثیف صحبت و مدارکش را ارائه دهد، یادآور شد: دستگاه اطلاعاتی گزارش دادند در ملاقات خاتمی با مسئولان عربستان سعودی کمک‌های مالی برای انتخابات سال 88 دریافت شد، در حقیقت این ورود پول کثیف به انتخابات است.

وی متذکر شد: وزیر کشور باید در صحن علنی از نمونه‌ها بگوید، رحمانی‌فضلی باید اعلام کند که برای مقابله با این موارد چه اقداماتی انجام داده است؟ وزیر کشور فقط وظیفه ندارد موضوع را مطرح کند، باید گزارش مستند خود را به سازمان بازرسی یا قوه قضائیه و دستگاه‌ها و نهادهای نظارتی ارائه دهد تا برخورد لازم با موضوع صورت گیرد.

نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس بر همین اساس گفت: ظاهراً وزیر کشور بدون سند و مدرک موضوع پول‌های کثیف را مطرح کرده و پیگیر‌ی‌های ما نیز این موضوع را ثابت کرده است و سازمان بازرسی می‌گفت وزیر کشور ادعا کرده ولی چند بار که ما از او مستندات لازم را خواستیم، او ارائه نداده است.

رسایی در پایان خاطرنشان کرد: آقای پورمحمدی نیز در تلویزیون کلی‌گویی کرد و حاضر نشد حتی یک مورد از مصادیق پول‌های کثیف را عنوان کند، این گونه صحبت کردن تشویش اذهان عمومی است و ما حتماً به شکل صریح این موضوع را مطالبه می‌کنیم، هزینه‌کرد پول‌های بیت‌المال و نامشروع در انتخابات از طرف هر جریانی چه اصلاح‌طلب، چه اصولگرا و چه اعتدالی غیرقانونی است و باید با آن برخورد شود.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

دوره غرب‌گرایان در کشور به پایان رسیده است

میزان مشارکت انتخابات ۱۴۰۰ بیش از مشارکت انتخابات مجلس یازدهم است

کشور بیش از هرزمانی نیازمند مبارزه با فساد است

2 نظر

ارسال نظر

capcha