داماد ناصر حجازی گفت:

واکنش خانواده حجازی به اظهارات کریمی

واکنش خانواده حجازی به اظهارات کریمی

به گزارش سراج24، روز گذشته پس از بازی استقلال تهران و ملوان بندر انزلی , فیروز کریمی سرمربی ملوان در کنفرانس مطبوعاتی خود پیرامون اتفاقات سال ۱۳۸۶ و چگونگی حضورش در باشگاه استقلال پایتخت با شاهد گرفتن سعید رمضانی داماد ناصر حجازی و همسر اسطوره ملی ایران , صحبتهایی انجام داد که بخشی از آنها تازگی داشت . از این رو بی مناسبت ندیدیم تا پیرامون حرفهای سرمربی فعلی ملوان با سعید رمضانی هم کلام شویم . صحبتهای داماد ناصر حجازی را که آن زمان کاپیتان استقلال اهواز بود در ادامه می خوانید :

-فیروز کریمی گفته است به اصرار شما جایگزین ناصر حجازی شده است , در این ارتباط صحبت کنید .
با فیروز کریمی خارج از تهران بودیم که ناصر حجازی از دفتر فتح اله زاده مدیر عامل وقت استقلال تماس گرفت و از من خواست تا از کریمی بپرسم آمادگی حضور در استقلال را دارد یا خیر؟ فکر کنم علی رضا منصوریان نیز آنجا بود. موضوع را با ایشان در میان گذاشتم تا وی جواب خود را اعلام کند. پس از این اتفاق زمانی که به تهران آمدیم , فیروز کریمی همراه رضا مهاجری به منزل من آمدند تا پیرامون این موضوع صحبت کنیم که من در صحبتهایم به کریمی گفتم اگر شخص ناصر حجازی خواستار حضور شما شد , این اتفاق بیافتد که سرانجام این مهم به درخواست حجازی صورت گرفت.

-دلیل درخواست ناصر حجازی جهت حضور فیروز کریمی به جای خودش چه بود؟
ناصر حجازی در آن سال از هفته سوم از سوی هیات مدیره وقت با دخالتهای نا به جا تحت فشار قرار گرفته بود طوری که در هفته چهارم با دو برد و یک تساوی و یک شکست استعفا داد اما فتح اله زاده قبول نکرد . این فشارها در شرایطی بود که حجازی برای کسب حداقل یک جام برغم تغییرات زیاد در ترکیب استقلال نسبت به فصل قبل فقط همان سال را زمان می خواست اما هیات مدیره از ابتدا تمایلی به حضور ایشان نداشت و آنقدر جلسات مختلف علیه سرمربی خود برگزار کردند که حجازی خسته شد تا بر خلاف میلش و از آنجایی که خودخواه نبود و به موفقیت استقلال فکر می کرد و می دید که هیات مدیره به خاطر مخالفت با وی , به استقلال ضربه می زند تصمیم گرفت تا از استقلال در حالی که در رتبه ششم جدول بود و سه پیروزی متوالی کسب کرده بود , کنار برود و فرد دیگری جایگزینش گردد اما به درخواست و اصرار مدیرعامل وقت قرار شد تا حجازی مدیر فنی باشد و یک نفر را انتخاب کند تا در ادامه هدایت استقلال را بر عهده بگیرد و از آنجایی که فیروز کریمی فنی ترین مربی آن سالهای فوتبال ایران بود و قهرمانی آسیا را با تیم پاس در کارنامه داشت و در لیگ ۸۵-۸۶ توانسته بود تا آستانه قهرمانی لیگ پیش برود اما ناداوری این عنوان را از استقلال اهواز گرفته بود , مورد توجه حجازی قرار گرفت تا او را به استقلال بیاورد.

-فیروز کریمی گفته است که شما و همسر ناصر حجازی به دلیل بیماری ایشان خواسته اید که کریمی سرمربی استقلال تهران شود , مگر حجازی آن زمان بیمار بود؟
خیر , ناصر حجازی متاسفانه سال ۸۸ زمانی که در دی استرادا اسلواکی مدیر فنی بود , به بیماری سرطان دچار شد و آن سال بیماری نداشت.ظاهرا فیروز کریمی از لحاظ تاریخ و زمان دچار اشتباه شده است . دلایل حضور فیروز کریمی در استقلال به درخواست ناصر حجازی همان موارد ذکر شده است.

-اگر صحبت خاصی باقی مانده است , بفرمائید.
همواره بعنوان شاگرد برای فیروز کریمی احترام زیادی قائل بوده و هستم . متاسفانه ایشان در آن سال قربانی جریانی شد که برای ناصر حجازی نیز وجود داشت. وقتی ناصر حجازی با آن بزرگی و حمایت هواداران در مقابله با عواملی که در زمان حضور هر مربی دیگری در استقلال به جز خودشان نا موفق است , بی تردید فیروز کریمی نیز نمی توانست از پس این حاشیه ها برآید. اگر زمان به عقب بازمیگشت , مانع حضور فیروز کریمی در استقلال می شدم تا وی نیز قربانی آن توطئه ها نگردد.

منبع:کاپ

اخبار مرتبط

وریا غفوری مربی استقلال شد

فتح‌الله‌زاده: من با وزیر درگیر می‌شوم و باج به مدیرعامل نمی‌دهم

خداحافظی مربی استقلال از هوادارانش+عکس

0 نظر

ارسال نظر

capcha