بان‌کی‌مون خواستار آتش‌بس فوری در یمن شد

بان‌کی‌مون خواستار آتش‌بس فوری در یمن شد
به گزارش سراج24، بان‌کی‌مون دبیر کل سازمان ملل روز پنج‌شنبه برای اولین بار در یک ماهی که از حملات هوایی عربستان سعودی و شرکای عربی آن به یمن می‌گذرد، خواستار آتش‌بس شد.

به نوشته پایگاه دیلی صباح، وی که در مرکز موسوم به باشگاه ملی رسانه واشنگتن صحبت می‌کرد، در این مورد گفت: «من از همه طرف‌ها می‌خواهم فورا آتش‌بس برقرار کنند. سعودی‌ها به من اطمینان داده‌اند که می‌فهمند که باید یک روند سیاسی شکل بگیرد. من از همه یمنی‌ها می‌خواهم که با حسن نیت (در این روند) شرکت کنند.»

از زمان آغاز عملیات ائتلاف خلیجی-مصری علیه یمن، تاکنون بیش از 2000 نفر که اغلب آن‌ها غیرنظامی بوده‌اند، کشته شده‌اند. سعودی‌ها این حملات را به بهانه بازگرداندن عبد ربه منصور هادی رئیس‌جمهور مستعفی که به ریاض فرار کرده بود، آغاز کردند.

ایران برای توقف درگیری‌ها در یمن طرحی چهار بندی پیشنهاد کرده، که شامل آتش‌بس فوری، انتقال کمک‌های بشر دوستانه به یمن، آغاز مذاکرات سیاسی و نهایتا تشکیل دولتی فراگیر با حضور همه طرف‌های سیاسی در این کشور است.

با این وجود سعودی‌ها همچنان به حملات خود که تا اینجا تنها به کشته شدن غیرنظامیان و تقویت القاعده در یمن منجر شده، ادامه می‌دهند.

انتهای پیام/

منبع:فارس

اخبار مرتبط

شرارت و حماقت ۳ گاو و انتفاضه چهارم

هلاکت سه سعودی توسط تک‌تیراندازان یمنی

ردِ پایِ شیطان بزرگ در ترور رهبر برجسته انصارالله

0 نظر

ارسال نظر

capcha