رامبوی عراق و کابوس داعشی ها

ابوعزرائیل خطاب به داعش: پودرتان می کنم!+تصاویر

ابوعزرائیل خطاب به داعش: پودرتان می کنم!+تصاویر
 

وی که سری تراشیده و محاسنی بلند دارد، در همه عملیاتی که الحشد الشعبی (بسیج مردمی) در آن شرکت دارد، به خبر اول تبدیل می شود. در مصاحبه هایی که رسانه ها با او دارند، خود را "کارمندِ ساده دولت" معرفی می کند که "یک تاکسی اقساطی" دارد اما با این حال، "به همراه دیگر دلیرمردان عراقی، در برابر داعش قیام کرده است."

ابوعزرائیل، با این که به دغدغه اصلی کاربران عراقیِ فیس بوک و تویتر تبدیل شده است، اهمیتی به شهرت خود نمی دهد.

در ویدیوهایی که از ابوعزرائیل معروف شده و مرتب بازنشر می شود، هرچند داعشی ها را تهدید می کند که "شما را پودر خواهم کرد" یا "با شمشیر شما را تکه تکه خواهم کرد"، با این حال، همواره خود را "انسانی عادی" معرفی می کند که "هرآن امکان مرگش وجود دارد و عراق، هزاران ابوعزرائیلِ سرسخت دارد."

وی که به "رامبوی عراق" و "ابوعزرائیل" و دیگر نام ها شناخته می شود، پس از پیوستن به بسیج مردمی عراق، گردان های امام علی (ع) را تشکیل داد. شخصیت ابوعزرائیل، مجموعه ای از تناقضات را جمع کرده است که در نوع خود بی نظیر است.

ابوعزرائیل یک تکواندوکار حرفه ای است که از آمادگی جسمانی بسیار بالایی برخوردار است و عضلاتی مفتول دارد که نشان از پایبندی وی به ورزش دارد.
وی محاسن بلند و سر تراشیده ای دارد و یونیفرمی نظامی به تن می کند که به همه جای آن نارنجک و تجهیزات نظامی و بی سیم آویزان است، چنان که گویی روباتی مرگبار است که به تازگی از یک بازی کامپیوتری خارج شده است. اما با همه این تفاصیل خشونت بار، لبخندی دلنشین بر چهره دارد و با لهجه محاوره ای عراقی صحبت می کند و در صحبتهایش به صورت هوشمندانه ای، لحنی طنز آمیز دارد.

ابوعزرائیل، تقریبا هر روز فیلم هایی  بر روی سایت یوتیوب منتشر می کند و هوادارانش، لینک ویدیوهای او را دست به دست کرده در سراسر جهان منتشر می کنند. در فیلم هایی که از او منتشر شده، گاه روی دوچرخه است، گاه در داخل خودروی شخصی است، گاهی در حال لطیفه گفتن است و گاهی در حال تهدید داعش است که آن ها را در خاک عراق، دفن خواهد کرد. اما معروف ترین ویدیویی که از او منتشر شده، ویدیویی است که در آن، تهدید می کند داعشی ها را "پودر" می کند. استفاده از واژه پودر کردنِ داعشی ها چنان با استقبال کاربران سایت های اجتماعی مواجه شده است که از عبارت ابوعزرائیل "الا طحین" به عنوان هشتگی برای بازنشر ویدیوها و مطالبِ مرتبط با او یا مرتبط با درگیری نیروهای عراقی با داعش استفاده می شود و سرانجام اخیرا یکی از خوانندگان عراقی، ترانه ای حماسی با آن ساخت.

ابوعزرائیل در فعالیت های نظامی، کارنامه ای درخشان و طولانی دارد. بر اساس مصاحبه ای که با شبکه "هنا بغداد" داشت  و توسط "خبرگزاری مطبوعات فرانسه" منتشر شد، وی به همراه نیروهای "جیش المهدی" با اشغالگران آمریکایی در عراق جنگید، آن گاه برای دفاع از بارگاه حضرت زینب (س) به سوریه رفت و طی سال های گذشته، به همراه چندین گروه جنگید، تا این که به الحشد الشعبی (بسیج مردمی) عراق پیوست. در طول این مدت، به تجربه های مهمی در زمینه جنگ دست یافت و سپس تبلیغات رسانه ای را به عنوان پارامتری تاثیرگذار به تجربه های خود افزود و به همین سبب به ستاره ای مردمی در میان عراقی ها تبدیل شد و رسانه های بین المللی را جذب خود کرد؛ تا جایی که اکثر روزنامه ها و مطبوعات آمریکایی و انگلیسی گزارش هایی درباره او منتشر کرده اند.

طرفداران ابوعزرائیل، علاوه بر انتشار ویدیوهای او، ویدیوهایی در ابراز ارادت و علاقه به او منتشر کرده اند.

ابوعزرائیل در فیلم هایی که تهیه می کند و برخی از آن ها را شخصا از خود فیلم برداری می کند، چهره ای خشن از خود ارائه می دهد و گاه تیرباری و گاهی دیگر ساطور در دست می گیرد، تا به این شیوه، نمایانگر روحیۀ عراقی هایی باشد که در میان مرگ و کشتار، لبخند بر لب دارد و زندگی او، آمیزه ای از آرزوهای بر باد رفته و جنگ هایی بی پایان است که نارنجک و تیربار و ساطور را به ابزار حیات برای او تبدیل کرده است.

اخبار مرتبط

تمجید صالح از نقش ایران در حمایت از عراق

لاریجانی با رئیس جدید مجلس نمایندگان عراق گفتگو کرد

اعلام نتایج نهایی انتخابات عراق تا ۲ روز دیگر

1 نظر

1394/01/21 - 23:47

خدا حفظش کنه

ناشناس

ارسال نظر

capcha