پیرغلام اهل‌بیت(ع)

«علی آهی» دار فانی را وداع گفت

«علی آهی» دار فانی را وداع گفت

به گزارش سراج24، علی آهی از پیرغلامان اهل بیت(ع) و رئیس هیئت‌مدیره خانه مداحان که از دو روز پیش در بخش مراقبت‌‌های ویژه بیمارستان شهید هاشمی‌نژاد تهران بستری شد، عصر امروز در سن 87 سالگی دار فانی را وداع گفت. وی به دلیل عفونت شدید خونی در کما بود.

بر اساس این گزارش،‌ علی آهی در تهران به دنیا آمد و پس از پایان رساندن دوره ابتدایی، وارد بازار کار شد و در کنار آن به تحصیل علوم حوزوی پرداخت.

او پیش از انقلاب اسلامی به عنوان یکی از اعضای جمعیت فدائیان اسلام  فعالیت می‌کرد و پس از پیروزی انقلاب، علاوه بر حضور در جبهه‌های حق علیه باطل، در کمیته انقلاب اسلامی تا سطح فرماندهی استان طبق موازین شرعی خدمات شایانی ارائه کرد.

آهی در طول تلاش های مذهبی و علمی خویش مؤسس محافل، مساجد و حسینیه‌های متعددی بوده که از آن جمله تشکیل بنیاد دعبل خزاعی، تأسیس چند باب کتابخانه و  مسجد در تهران و آبعلی و تأسیس صندوق قرض الحسنه الغدیر آبعلی است.

دیوان آهی (دو جلد)، دیوان آئینه نور (دو جلد)، فرهنگ اصلاحات قافیه (یک جلد)، توصیف صنایع شعر کهن فارسی و پیرایش آن با کلک بدیع، فلسفه قیام امام حسین(ع) از دیدگاه عقل، شعر و شاعری از نظرگاه قرآن و عترت و سنت در هفت بخش، درس‌هایی از علم کلام «نگرشی تحلیلی درباره تصوف و تاثیرات آن در ادبیات آئینی» و «تنور الافکار؛ روشنی افکار جهت شعر و شاعری و مداحی اهل بیت(ع)» ( یک جلد) و چندین اثر دیگر از جمله تألیفات این پیرغلام حسینی کشورمان است.

خبرگزاری فارس ضایعه درگذشت این پیرغلام اهل بیت(ع) را به جامعه مداحی کشور و عموم مردم تسلیت می‌گوید.

اخبار تکمیلی درباره زمان تشییع پیکر آن مرحوم و مراسم خاکسپاری متعاقباً اعلام می‌شود.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

زنده یاد آهی: مداحِ کاسبکار ماندگار نمی‌شود

خانه مداحان، قاریان و شعرای آئینی شمیرانات افتتاح شد

ساخت مستند زندگی پیرغلام اهل بیت کلید خورد

0 نظر

ارسال نظر

capcha