پارک پردیسان به روی مردم گشوده شود

قول شهردار تهران برای تعیین تکلیف باغ دامپزشکی ظرف یک هفته

قول شهردار تهران برای تعیین تکلیف باغ دامپزشکی ظرف یک هفته

 به گزارش سراج24، محمدباقر قالیباف صبح امروز در حاشیه بازدید اعضای شورای شهر از بوستان "جنگلی یاس" در خصوص آخرین وضعیت باغ دامپزشکی گفت: براساس طرح تفصیلی و جامع ، این باغ جزو محدوده فضای سبز محسوب نمی‌شود و در حال حاضر در اختیار تعاونی مسکن قرار دارد.
 
وی افزود: حتما این موضوع را پیگیری کرده و ظرف یک هفته این مساله تعیین تکلیف می‌شود.
 
شهردار تهران با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری درخصوص حفظ باغات افزود: فضای سبز متعلق به همه مردم است و اولویت فضای سبز در دستور کار قرار دارد.
 
قالیباف همچنین در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تشکر از همه کارگران و مسئولانی که در زمینه احداث بوستان یاس ظرف کمتر از یک ماه تلاش داشته‌اند، گفت: این یک کار جهادی و عاشقانه بود و دست همه را می‌بوسم.
 
وی با اشاره به همکاری سازمان‌ها و نهادها برای واگذاری این زمین گفت: گذشتن از یک زمین چندصدهکتاری در بهترین نقطه شهر کار آسانی نیست و این در حالی است که این سازمان‌ها سند این ملک را داشته‌اند و واگذاری این زمین‌ها در 72 ساعت، به نظرم جزهمدلی و همراهی به امر مقام معظم رهبری اتفاق دیگری نبود و از نیروهای مسلح، وزارت دفاع و اطلاعات که خارج از عرف اداری فرمان حضرت آقا را اجرایی کردند تشکر می‌کنم.
 
شهردار تهران با اشاره به استقبال کم نظیر مردم از بوستان یاس در روز سیزدهم فروردین ادامه داد: گزارش‌ها نشان داد که مردم در نگهداری و حفاظت پارک اقدام مهمی انجام دادند به گونه‌ای که کمترین صدمه به پارک وارد شده است.
 
به گفته قالیباف در حوزه گردشگری در شهر تهران نیز اقدامات خوبی صورت گرفته است که نشان می‌دهد امسال گردشگری نهادینه شده است.
 
وی درخصوص آخرین وضعیت بوستان یاس نیز گفت: این مناسب‌سازی یک اقدام ضربتی بود و سعی کردیم در هزینه‌های پارک، دوباره‌سازی صورت نگیرد، اما حداقل یک سال تلاش جهادی لازم است تا پارک برای استفاده مردم در سیزدهم فروردین سال 95 به نقطه قابل قبولی برای حضور دائمی مردم آماده شود.
 
شهردار تهران با بیان اینکه پروژه بوستان یاس بعد از بسته شدن بودجه سال 94 شهرداری در دستور کار قرار گرفت، گفت: برای ایجاد این پارک از ردیف بودجه‌های پیش‌بینی نشده استفاده کردیم و امیدواریم شورای شهر در اصلاحیه بودجه پایانی سال این مخارج را در نظر بگیرد.
 
قالیباف با بیان اینکه امیدواریم مردم در سیزدهم فروردین 95 پارک متفاوت‌تری را ببینند، تصریح کرد: از این پس بحث‌های حقوقی تملک این پارک به صورت جدی‌تر در دستور کار قرار می‌گیرد، چراکه اسناد این بوستان باید به نام شهرداری شود چراکه این روزها می‌گذرد و ممکن است بعدا افرادی پیدا شوند که با حکم دادگاه زمین را توقیف کنند. به سرعت اقدامات انتقال اسناد صورت گرفته و در نظر داشته باشید بابت زمینی که با فرمان حضرت آقا منتقل شده، پولی به دست کسی نخواهیم داد.
 
وی در مورد آخرین وضعیت پارک پردیسان نیز گفت: این پارک در وسط شهر قرار دارد و ما اصراری نداریم که سند آن به نام شهرداری باشد اما درخواست می‌شود که این پارک به روی مردم گشوده شود و حتی سیستم‌های اداری محیط زیست نیز در آنجا قرار گیرد. پارک پردیسان متعلق به عموم مردم است.

اخبار مرتبط

ماموران شهرداری پرونده های شخصی و محرمانه مرکز اسوه را به جای نامعلومی انتقال دادند!

تصویب ۲ طرح برای نوسازی محله سیروس

الزام تغییر نام معابر و میادین چیست؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha