میرحسینی خبر داد

آغاز پیش‌تولید سریال «شهید طهرانی مقدم» از بهار ۹۴

آغاز پیش‌تولید سریال «شهید طهرانی مقدم» از بهار ۹۴

به گزارش سراج24،غلامرضا میرحسینی، مدیر شبکه سه سیما، درباره جزئیات ساخت سریال شهید طهرانی مقدم گفت: از سویی با توجه به اینکه شهید طهرانی مقدم جایگاه بسیار بسیار خاصی در کشور داشته و شخصیت ایشان ویژه و امنیتی بوده است، پژوهش این سریال باید با دقت بالایی انجام شود. از سوی دیگر نیز با توجه به ویژگی‌های خانوادگی و مسئولیت‌هایی که ایشان داشتند نگارش فیلمنامه آن نیز باید با توجه بالایی انجام شود که کار زمان‌بری است.

وی افزود: در حال حاضر چند قسمت اول این سریال 26 قسمتی نوشته شده است. ما در این سریال به سمت اغراق و قصه‌های جانبی نمی‌رویم و به واقعیت‌هایی که درباره این شهید والامقام وجود دارد، اشاره می‌کنیم.

مدیر شبکه سه سیما گفت: سریال «شهید طهرانی مقدم» در مرحله بازنگری است و ما وظیفه‌ خود می‌دانیم که با ساخت حداقل این‌گونه سریال‌های ارزشی ادای دینی نسبت به شهدای دوران دفاع مقدس داشته باشیم.

میرحسینی اضافه کرد: شاید سریال «شهید طهرانی مقدم» با پروداکشن و فرآیند تولیدی خوبی که دارد از ماه‌های ابتدایی سال 94 آغاز کنیم  و تولید این سریال فاخر در سال 95 باشد.

مدیر شبکه سه سیما تصریح کرد: اگر نگارش این سریال به موقع انجام شود و کار را به موقع شروع کنیم احتمال این که برای انتهای سال 94 هم این کار را برای پخش در جدول شبکه سه سیما داشته باشیم وجود دارد.

سریال شهید طهرانی مقدم در سه مقطع انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و سال‌های پس از جنگ تولید می‌شود و جزء محورهای اصلی این کار است که در این سه مرحله به مراحل مختلفی از جمله مبارزات ایشان با عناصر ضدانقلاب، فرماندهی عملیات‌های مختلف در طول جنگ تحمیلی و همچنین زندگی شخصی این شهید بزرگوار اشاره می‌شود.

سریال شهید طهرانی مقدم به کارگردانی پرویز شیخ طادی و تهیه‌کنندگی سیدمحمود رضوی در مرکز اداره کل امور نمایشی سیما تولید می‌شود.

اخبار مرتبط

بزرگداشت شهید محمد تقی سالخورده

روایت شهید صیاد شیرازی از پیش‌زمینه‌های گرایش ارتش به انقلاب

شهید صدر عقلانیت جمهوری اسلامی را تئوریزه کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha