امروز صورت گرفت؛

کری نوروز را به مردم ایران تبریک گفت

کری نوروز را به مردم ایران تبریک گفت

به گزارش سراج24،"جان کری" وزیر امور خارجه آمریکا طی پیامی با تبریک نوروز به ایرانیان گفت که آرزوی صادقانه من انتخابی صحیح و ضروری توسط رهبران ایران است.

وی در این پیام گفت: باعث افتخار من است که به پرزیدنت اوباما بپیوندم و برای همه کسانی که نوروز را در سراسر جهان از جمله آسیا، منطقه خلیج فارس و همه کسانی که نوروز را در ایالات متحده جشن می گیرند نوروزی پر از شادی و سلامتی آرزو کنم.

قرن هاست  که میلیونها نفر گرد هم آمده اند تا فرارسیدن نوروز را جشن بگیرند و در سنتهایی شرکت کنند که نشانه اعتدال بهاری بعنوان آغاز سال نو هستند.

همانطور که در پیام نوروزی سال گذشته ام گفتم، ایالات متحده و ایران زمستانهای سختی را متحمل شده اند. اما اکنون، با آمدن بهار، همه ما می توانیم این فرصت را برای حرکت به سوی آینده ای بهتر در آغوش بگیریم. 

صمیمانه امیدوارم که اگر رهبران ایران در گفتگوهای هسته ای جاری گزینه های درست را انتخاب کنند - گزینه های لازم -، این سال جدید و این بهار نو آینده ای بهتر را برای ملت ایران و برای جهان رقم بزند. 

این نوروز، در حالیکه شما بر سالی که گذشت تامل می کنید و به سال جدید می نگرید، باشد که روح آشتی اختلافات گذشته را بهبود بخشد و روح امید راهنمای ما بسوی رشد و فرصتی جدید باشد. 

نوروز مبارک.

همچنین «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا، دیروز در پیامی مستقیم به مردم و سران ایران، اعلام کرد: «امسال بهترین فرصت در چند دهه اخیر برای ترسیم آینده‌ای بین دو کشور وجود دارد».

اوباما تصریح کرد مذاکرات هسته‌ای بین ایران و قدرت‌های غربی پیشرفت داشته است «اما شکاف‌ها همچنان باقی است».

اوباما در این پیام خود که به‌مناسبت نوروز (سال جدید ایرانی)، ایراد شد، افزود: «چنین فرصتی ممکن است بار دیگر به‌زودی فراهم نشود».

رئیس‌جمهوری آمریکا گفت: «معتقدم ملت‌های ما فرصتی تاریخی برای حل مسالمت‌آمیز این موضوع دارند، ما نباید این فرصت را از دست بدهیم».

اوباما گفت: «‌روزها و هفته‌های پیش‌ِرو اهمیت زیادی دارند؛ مذاکرات ما پیشرفت داشته است، ولی شکاف‌ها همچنان باقی است. کسانی در هر دو کشور و فراتر وجود دارند که با یک راه‌حل دیپلماتیک مخالف هستند».

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

سوال مهم مسکو از انگلیس درخصوص ترور اسکریپال

پایان کابوسی به نام داعش در عراق

هشدار آمریکا نسبت به تهدید حملات تروریستی در اروپا در کریسمس

0 نظر

ارسال نظر

capcha