واکنش سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس به طرح موضوع تفاهم سیاسی در گفتگو با «سراج 24»:

تقسیم‌بندی با عنوان "تفاهم سیاسی" یا "توافق سیاسی" وجود ندارد/استراتژی جمهوری اسلامی توافق در یک مرحله است

تقسیم‌بندی با عنوان "تفاهم سیاسی" یا "توافق سیاسی" وجود ندارد/استراتژی جمهوری اسلامی توافق در یک مرحله است
سیدحسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سراج24 در واکنش به طرح موضوع تفاهم سیاسی در مذاکرات هسته‌ای گفت: استراتژی جمهوری اسلامی توافق در یک متن و در یک جلسه با روشن شدن تمام موضوعات کلی و جزیی است.
وی افزود: هرگاه در همه جزئیات به توافق رسیدیم، توافق انجام می‌شود و توافق منوط به جزئیات و کلیات است، بنابراین تقسیم‌بندی به نام "تفاهم سیاسی" یا "توافق سیاسی" نداریم و قاعدتا اعضای تیم مذاکره کننده ایرانی نیز نباید وارد این مباحث شوند.
به گزارش سراج24، خبرگزاری دولتی ایسنا امروز در گزارشی با عنوان "«تفاهم» سیاسی روی میز مذاکرات لوزان" نوشت:برخی منابع حضور وزیران خارجه اروپایی در مذاکرات لوزان را برای مشورت میان گروه 1+5 به ویژه آمریکایی‌ها عنوان می‌کنند تا در آستانه ورود به مرحله تدوین متن توافق برخی اختلاف‌های داخلی میان خود را حل و فصل کنند.
تکرار آن‌چه در مذاکرات ژنو 2 قبل از توافق ژنو از سوی فرانسوی‌ها اتفاق افتاد، حضور وزیران خارجه سه کشور اروپایی به ویژه لوران فابیوس که در روزهای گذشته نسبت به مذاکرات و تفاهم سیاسی سازش ناکوک می‌زند، بر ابهامات مذاکرات دو سه روز آینده افزوده است."
 
انتهای پیام/

اخبار مرتبط

فیلم| «آمریکا قابل اعتماد نیست»

موشن گرافیک| نیروی ویژه

استحکام و یکپارچگی مواضع نظام در قبال برجام

0 نظر

ارسال نظر

capcha