رئیس بنیاد شهید در خطبه‌های پیش از نماز جمعه

دشمنان از پیشرفت ما در موضوع هسته‌ای گیج شده‌اند/ پیشرفت‌های هسته‌ای حاصل رهنمون‌های مقام معظم رهبری

دشمنان از پیشرفت ما در موضوع هسته‌ای گیج شده‌اند/ پیشرفت‌های هسته‌ای حاصل رهنمون‌های مقام معظم رهبری

به گزارش سراج24 به نقل از فارس، حجت‌الاسلام شهیدی محلاتی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، امروز در خطبه‌های پیش از نماز جمعه به مناسبت 22 اسفند،(روز شهید) پشت تریبون قرار گرفت و گفت: 22 اسفند 58 بنیاد شهید و امور ایثارگران تشکیل شد که در سال 83 با پیشنهاد بنیاد، روز 22 اسفند به نام روز شهید انتخاب شد و شورای انقلاب فرهنگی آن را تصویب کرد و در تقویم‌های کشور درج شد.
 
وی افزود: روز 22 اسفند هر سال روز بزرگداشت شهدا نامگذاری شد و فعالیت‌هایی نسبت به برگزاری این روز انجام گرفت.
 
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید افزود: امروز که روز شهید است به همین مناسبت سخنانم را با استمداد از آیات الهی آغاز می‌کنم. خدا در سوره صف آیه 10 و 11 به مؤمنین خطاب می‌کند و در مورد یک تجارت سودآور می‌گوید و سومین نکته در این آیات این است که ایمان به خدا در کنار ایمان به پیامبر قرار دارد. نکته چهارم جهاد با مال و جان است.
 
وی ادامه داد: خدا در انتهای آیه 11 سوره صف می‌گوید، سود این تجارت نیز فقط برای مؤمنین است اگر آگاه و دانا باشند.
 
شهیدی محلاتی گفت: از زمان آدم تاکنون در این تجارت‌خانه باز بوده است و مؤمنین در آن سرمایه‌گذاری می‌کنند که البته بعضی وقت‌ها این تجارت رونق بیشتری گرفته است. مانند زمان امام حسین (ع) و جنگ هشت ساله ما که این تجارت رونقش بیشتر شد و مؤمنین پشت سر امام خمینی (ره) در جنگ تحمیلی سرمایه‌گذاری کردند و خدا خریدار بود و این پیروزی بزرگ به دست آمد.
 
وی اظهار داشت: جنگ برای ما به وجود آمد و همه ابرقدرت‌ها مقابل ما ایستادند و توطئه کردند و خواستند تا این انقلاب نوپا را که تنها انقلاب عقیدتی دنیا بود که به مرجعیت شیعه هدایت شد، تداوم نداشته باشد، اما ملت به دفاع از مقدسات خود پرداخت و آن روزها واقعاً برای ما به یاد ماندنی است.
 
رئیس بنیاد شهید تأکید کرد: در هشت سال جنگ تحمیلی از کوچک و بزرگ در جنگ شرکت کردند و ما در این سرمایه‌گذاری از بچه شیرخوار تا پیرمرد 80 ساله را سهیم کردیم چرا که در بمباران شهرها همه ملت شهید دادند.
 
وی گفت: حتی بعضی از نوجوانان ما در شناسنامه‌های خود دست می‌بردند و سنشان را بزرگ می‌کردند تا بتوانند در جنگ شرکت کنند و ملت حقاً در این روزها سرمایه‌گذاری کرد.
 
وی افزود: اگر امروز نظام ما تداوم دارد و توانستیم در مقابل دنیا بایستیم و اظهارنظر کنیم، به خاطر همین خون شهیدان بوده است و ما همه در مقابل خون آنها مسئولیم.
 
رئیس بنیاد شهید گفت: اگر الان می‌توانیم در دنیا حرف بزنیم و یا در مسئله هسته‌ای می‌توانیم مقابل 6 کشور ابرقدرت دنیا بایستیم و به عنوان یک ابرقدرت اسلامی با آنها مذاکره کنیم، به خاطر وجود شهیدان است و ما باید از خون آنها حفاظت کنیم.
 
وی در ادامه افزود: مقام معظم رهبری نیز بارها گفتند که ما مدیون ایثارگران و شهدا هستیم و امروز افتخار ملت ما این است که بتوانیم حرمت این فولاد مردان و شیر زنان را ارج نهیم.
 
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران بیان داشت: ما باید بکوشیم این فرهنگ را به نسل آینده نیز منتقل کنیم. در جنگ همه طبقات شرکت کردند و فداکاری کردند و ما باید بکوشیم این فرهنگ تنها به خواست مقام معظم رهبری در جامعه رشد کند.
 
وی ادامه داد: امروز ابرقدرت‌ها چشم دوخته‌اند تا ببینند ما در مورد هسته‌ای چه می‌کنیم. آنها از رشد ما متعجب‌اند زیرا می‌گفتند شما نه می‌شود و نه می‌توانید در این موضوع وارد شوید، اما امروز با دیدن این پیشرفت‌ها تعجب کرده‌اند و این موفقیت‌ها همه حاصل رهنمون‌های رهبری و شهادت خون شهدای هسته‌ای است.
 
وی گفت: در مسئله هسته‌ای هدایت آن با مقام معظم رهبری است و همین امر دنیا را مبهوت کرده و در بین سیاستمداران آمریکا تفرقه ایجاد شده است، زیرا جمهوری‌خواهان در آمریکا گفته‌اند که حتی اگر بر سر موضوع هسته‌ای با ایران توافق شود هم ما آن را قبول نداریم که این مایه شرمندگی است برای کشوری که ادعای تمدن دارد.
 
شهیدی محلاتی افزود: به ما می‌گویند شما تروریست هستید در حالی که خود آنها در عراق و افغانستان وارد شدند، داعش و طالبان را به وجود آوردند و به جان ملت انداختند، همان تروریست‌هایی که بزرگ و کوچک نمی‌شناسند و گروه گروه آدمها را می‌کشند آیا شما متمدن هستید؟ خیر.
 
وی در پایان صحبت‌هایش اظهار داشت: ملت ما پشت سر رهبری قرار دارد و رهبری ما همیشه بیدار و هوشیار است که از خدا برای ایشان آرزوی سلامتی داریم و از خدا علو درجات را برای شهیدان می‌‌خواهیم و برای ایثارگران و جانبازان سلامتی درخواست می‌کنیم و این کشور و انقلاب را با پرچمداری رهبری به دست امام زمان خواهیم رساند.
 

اخبار مرتبط

پیام رئیس بنیاد شهید در پی بازگشت پیکر شهدای مدافع حرم به کشور

جبهه‌ی عدل و حق با این توان و آرایش الهی به پیروزی‌های بزرگ دست خواهد یافت

نیروی محرک انقلاب وحدت مردم بود/ مردم رکن اصلی نیروهای انقلاب هستند/مسئولان از اقتصاد مقاومتی و تولیدات داخل حمایت کنند

0 نظر

ارسال نظر

capcha