به بهانه برگزاری مراسم درختکاری در خانه سینما

درختکاری یا میتینگ سیاسی!

درختکاری یا میتینگ سیاسی!

  به گزارش سراج24،خانه سینما در طول چند سال گذشته یکی از عرصه‌های فرهنگی بوده است که وزارت ارشاد در آن نتوانسته به خوبی عمل کند و حتی با اینکه چند روز پیش انتخابات هیات مدیره جدید آن برگزار شد، ولی هنوز هم به ثبات نرسیده است و انتخاب نشدن نمایندگان کارگردانان و تهیه کنندگان در هیئت مدیره جدید آن، گمانه زنی‌ها را در مورد انحلال مجدد این هیئت مدیره جدید بالا برده است.


حال در چنین شرایط بی ثباتی که این تشکل فرهنگی وابسته به سازمان سینمایی کشور با آن دست به گریبان است، هئیت مدیره سابق آن به همراه حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی و معصومه ابتکار رئیس سازمان حفظ محیط زیست به مناسب هفته درختکاری و منابع طبیعی به سراغ کاشت نهال در محل خانه سینما رفته‌اند.
اقدامی که بیشتر از آن که یک حرکت جمعی در جهت ترویج فرهنگ درختکاری باشد، یک نوع تبلیغات کم دردسر و بی‌حاشیه برای هر دو طرف بود. چرا که از یک سو ایوبی به خاطر صحبت‌های عجیبش در مورد تولیدات سینمای دفاع مقدس در سال 93 و ادعای تولید 14 فیلم سینمایی در حوزه دفاع مقدس در این سال از سوی بسیاری از اهالی فرهنگ و سینما تحت فشار است و هم ابتکار به خاطر عملکرد بسیار ضعیفش در ماجرای ریزگردهای اهواز چهره‌ی چندان موجهی در میان مردم و رسانه‌ها ندارد.


البته این مراسم نیز خالی از حاشیه نبود! چون ایوبی این بار هم در توجیه عملکرد ضعیف معاونت سینمایی در طول این یک سال گذشته گفت: «ملتی هستیم که مدام در گذشته‌ایم، همه می‌کوشیم به شرایط هشت سال پیش برگردیم. همچنان که من هم تلاش می‌کنم سینما را به هشت سال پیش برگردانم چون متاسفانه این هشت سال گذشته دست و پای ما را بسته و نمی‌توانیم حرکت کنیم.»
این در حالی است که نگاهی ساده به روش مدیریتی ایوبی و همکارانش در سازمان سینمایی نشان می‌دهد که یقیناً افرادی که بعد از آن‌ها بر سر کار خواهند آمد نیز باید در مورد عملکرد مدیران قبلی چنین موضع گیری‌هایی داشته باشند!
 

منبع:حلقه وصل

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha