دومین دور مذاکرات ایران و آمریکا

پایان مذاکرات ظریف و کری

پایان مذاکرات ظریف و کری

 به گزارش سراج24، محمدجواد ظریف و جان کری صبح امروز (سه شنبه) در دومین روز از مذاکرات‌شان با یکدیگر دیدار و این مذاکرات پس از 3 ساعت جهت استراحت پایان یافت و قرار است ساعت 15 به وقت محلی بار دیگر مذاکرات از سر گرفته شود.
 
در مذاکرات امروز معاونان وزیران خارجه دو طرف، هلگا اشمید معاون موگرینی و نیز در بخش‌هایی علی‌اکبر صالحی و ارنست مونیز حضور داشتند.
 
به گزارش ایسنا، وزیر انرژی آمریکا و رییس سازمان انرژی اتمی در صبح امروز در دیدارهای جداگانه نیز با یکدیگر گفت‌وگو کردند و همزمان مذاکرات کارشناسی میان هیأت‌های دوطرف انجام شد.
 
قرار است عصر امروز نیز سیدعباس عراقچی، مجید تخت روانچی و وندی شرمن با یکدیگر دیدار کنند. در این دیدار اشمید نیز حضور دارد.
 
جان کری و محمدجواد ظریف هم‌چنین عصر 11 اسفند در هتل رویال پلازا با یکدیگر برای 2ساعت گفت‌وگو کردند. در این دیدار علی‌اکبر صالحی، رییس سازمان انرژی اتمی، ارنست مونیز، وزیر انرژی آمریکا،‌ معاونان وزیران خارجه دو طرف، حسین فریدون دستیار ویژه حسن روحانی و هلگا اشمید، معاون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا حضور داشتند.
 
از مذاکرات روز دوشنبه و محتوای آن هنوز خبری و گزارشی منتشر نشده است.
 
دومین روز مذاکرات وزیران خارجه ایران و آمریکا روز سه‌شنبه در حالی برگزار می‌شود که گفت‌وگوهای امروز و نیز هفته جاری بیش از پیش تحت‌الشعاع اظهارات تند نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در آیپک و سخنان وی در کنگره آمریکا که قراراست امروز انجام شود قرار دارد.

اخبار مرتبط

رایزنی آمریکا و عربستان درباره نویسنده سعودی

بن‌سلمان هزینه کدام را می‌دهد سازش یا مقاومت؟

کره شمالی چرا مذاکرات را نیمه‌کاره رها کرد؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha