لاریجانی در جمع خبرنگاران:

مجلس روی افزایش قیمت‌ حامل‌های انرژی حساسیت دارد/ تلاش مجلس برای تأمین منابع از طریق مالیات‌ها

مجلس روی افزایش قیمت‌ حامل‌های انرژی حساسیت دارد/ تلاش مجلس برای تأمین منابع از طریق مالیات‌ها

به گزارش سراج24، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه نمایشگاه عکس استان کهکیلویه و بویر احمد که در محل دائمی نمایشگاه‌های خانه ملت برگزار شد، در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه فکر می‌کنید بودجه چه زمانی در مجلس پایان یافته و برای اجرا به دولت ابلاغ می‌شود؟ توضیح داد: فکر می‌کنم در اواخر کار رسیدگی بودجه قرار داریم، هم‌اکنون بخش درآمدی بودجه را به اتمام رسانده‌ایم و در بخش هزینه‌ها نیز تقریباً یک چهارم موارد بررسی شده است.
 
وی افزود: امیدوارم ظرف چند روز آینده رسیدگی به بخش هزینه‌ای بودجه 94 هم به اتمام برسد، البته برخی موارد که مراعا مانده بود، آنها را هم تعیین تکلیف می‌کنیم.
 
رئیس مجلس در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: اگر همت‌ها در این زمینه برای بررسی بودجه قوی باشد، فکر می‌کنم تا پایان هفته جاری بررسی رسیدگی به بودجه تمام می‌شود، اگر هم تمام نشود اوایل هفته آینده مجبوریم که جلسه علنی داشته باشیم.
 
وی بر همین اساس در پاسخ پرسشی مبنی بر اینکه گفته می‌شود برخی قیمت‌ها مانند قیمت حامل‌های انرژی در سال آینده افزایش خواهد داشت و برخی مسئولین نیز در این باره مصاحبه‌هایی انجام دادند، نظر شما در این زمینه چیست؟ گفت: در کل مجلس روی گران کردن قیمت‌ها حساسیت دارد، در شرایط فعلی تا جایی که ممکن است باید از طرق دیگری مشکلات را حل کنیم و برای تأمین بودجه کشور منابع تولید خواهیم کرد.
 
لاریجانی ادامه داد: البته برخی از مواردی که تغییرات مختصری داشته در لایحه پیشنهادی دولت برای بودجه سال آینده وجود داشته اشت و دولت به مجلس پیشنهاد ارائه کرده و مجلس هم آن پیشنهادات را به تصویب رسانده است ولی در کل مراقبت برای اینکه جهشی در قیمت‌ها بوجود نیاید و کنترل شود، وجود دارد.
 
وی در پایان با اشاره به کاهش قیمت نفت، خاطرنشان کرد: البته مشکلاتی در زمینه فروش نفت و پایین آمدن قیمت آن وجود دارد، اما تلاش داریم از طریق مالیات‌ها منابع تأمین شود.
 

منبع:فارس

اخبار مرتبط

ویدئو/ بازار نفت ایران تصاحب شد؟

تأکید معاون اول رئیس جمهور بر شتاب بخشی به توسعه میادین مشترک نفت و گاز

مسیر تحول در قوه قضائیه با روحیه حق‌طلبانه طی می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha