محمود گودرزی عنوان کرد:

ایجاد شبکه تلویزیونی خصوصی نشدنی است/ نگران آینده باشگاه‌ها هستم

ایجاد شبکه تلویزیونی خصوصی نشدنی است/ نگران آینده باشگاه‌ها هستم

به گزارش سراج24 به نقل از مهر،‌ محمود گودرزی در نشست «هم‌اندیشی اقدامات و الزامات بازاریابی ورزشی»، که صبح امروز شنبه در هتل المپیک تهران برگزار شد بیان کرد: همواره از این رنج می‌بریم و بیان می‌کنیم که اقتصاد ما دولتی است و با این اقتصاد دولتی،‌ شکوفایی اقتصادی، صنعتی، توسعه اجتماعی و سیاسی محقق نخواهد شد.
 
وی افزود: قانونگذار پیش‌بینی کرده و الزامی است که حرکت دولت به سمتی باشد که وابستگی‌های مختلف اقتصادی را از خود کم کند، ولی متاسفانه این هدف در حد شعار باقی مانده است و یکی از مهم‌ترین دلایل آن نیز عدم توانایی مسئولان و کارگزاران در سهم صحیح خصوصی‌سازی از بند دولت‌هاست.
 
وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: ما باید بر اساس قانون اساسی به سمتی حرکت کنیم که وابستگی به دولت کاهش پیدا کند، چرا که دولت خود توانایی انجام کلیه امور مربوط به مردم را ندارد. ما از پتانسیل و توانمندی غافل بودیم و آن هم پتانسیلی است که در مردم دیده می‌شود و می‌تواند 10 برابر منابع مادی، باعث سرمایه‌گذاری شود. در حوزه ورزش، فدراسیون‌های ما متوجه شده‌اند که اعتبارات دولتی نه تنها کافی نیست، بلکه محدود است. پس ضرورت دارد نگاه را عوض کنیم تا کمتر وابسته باشیم.
 
رفتن به سمت خودکفایی اقتصادی، یک ضرورت حتمی است
گودرزی با اشاره به خودکفایی اقتصادی در ورزش، عنوان کرد: اگر به این سمت نرویم،‌ نمی‌توانیم توسعه داشته باشیم و حرکتمان رو به جلو باشد. سیاست دولت تدبیر و امید نیز از روزی که انتخاب شد، واگذاری امر مردم به خودشان بوده است که منطبق بر اصول قانون اساسی است که نگاه به مقوله جذب منابع باید علمی باشد.
 
وی تاکید کرد: نمی‌توانیم ورزش را از سایر مقوله‌های اجتماعی جدا بدانیم، وگرنه به بیراهه می‌رویم. پیش‌نیازهایی در این زمینه وجود دارد که باید محقق شود. یکی از بخش‌های مهم در خصوص حق پخش تلویزیونی است که سهم ورزش را از نمایش تلویزیونی لحاظ می‌کند. بیش از آنچه در رسانه‌ها مطرح شده، پیگیر این مساله بودم و در این خصوص رایزنی کردیم و به دنبال این حق پخش تلویزیونی بوده‌ام.
 
وزیر ورزش و جوانان با اشاره به ایجاد شبکه‌های تلویزیونی، بیان کرد: زمینه ایجاد این شبکه‌ها باید فراهم شود. این موضوع بر اساس قانون، شدنی است ولی تجربه و رفتارهای سیاسی نشان می‌دهد نشدنی است. از یک اقتصاد کاملا دولتی نمی‌شود انتظار اسپانسر و حامی مالی داشت. باید مقدمات در سایر بخش‌ها فراهم شود. خصوصی‌سازی باشگاه‌ها، وابسته به دولت بوده و رفتار بخش خصوصی بسیار پیچیده است.
 
گودرزی با گلایه از مشکلات واگذاری‌ها باشگاه‌ها به بخش خصوصی، عنوان کرد: قبل از خصوصی‌سازی باشگاه‌ها، عده‌ای فریاد می‌زنند که این باشگاه‌ها باید خصوصی شود ولی به محض عرضه، مشتری وجود ندارد چون احتمالا در بحث هزینه و فایده، به این نتیجه می‌رسند که خروجی اقتصادی برایشان ندارد.
 
وی افزود: در گذشته بعضی تیم‌ها بلافاصله بعد از خصوصی‌سازی، رها شده‌اند و نگرانی من این است که باز در این اماکن و باشگاه های دولتی بدون عنایت به پیش نیاز‌ها، باعث از بین رفتن و زمین زدن این باشگاه‌ها شویم.
 
استراتژی روشنی در خصوص بازاریابی وجود دارد
وزیر ورزش و جوانان در خصوص الزامات بازاریابی در ورزش، تصریح کرد: استراتژی روشنی در خصوص بازاریابی است که تجربه‌های بین‌المللی و قانونمندی‌هایی در این خصوص وجود دارد که حرکت بر اساس آن، بخش عمده‌ای از مشکلات ورزش را مرتفع می‌کند. حرکت در این بخش هزینه نیست، بلکه سرمایه‌گذاری است. در حوزه ورزش، زمینه جذب منابع خیلی بالاست و امکان بهره‌ور کردن مشروط بر شرایط وجود دارد. سیاست‌گذاری‌ها باید متمرکز باشد و گسیختگی در این حوزه، مضر است.
 
گودرزی در پایان خاطر نشان کرد: این مقوله، فنی،‌ علمی و پیچیده است و نباید برخورد رسانه‌ای و ژورنالیستی با آن شود، بلکه باید با چانه‌زنی با متفکرین، شرایط و زمینه‌های این موضوع تشریح شود.

اخبار مرتبط

آقای وزیر؛ بقیه فدراسیون‌ها به افکار نو نیاز ندارند؟

گودرزی: بهزادی چهره‌ای محبوب و تأثیرگذار بود/ فعلاً درباره گزارش فساد صحبت نمی‌کنم

علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه برداری شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha