روحانی در جلسه شورای اداری قم:

حمایت صریح مراجع تقلید مسئولیت دولت را سنگین‌تر می‌کند

حمایت صریح مراجع تقلید مسئولیت دولت را سنگین‌تر می‌کند

به گزارش سراج24، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی شامگاه پنج‌شنبه در جلسه شورای اداری قم با ابراز خرسندی از سفر به استان قم گفت: بنیانگذار انقلاب اسلامی و رهبری معظم انقلاب اسلامی تربیت شده این شهر و حوزه علمیه آن هستند و آثار انقلاب اسلامی در همه جای قم مشاهده می‌شود و خوشحالیم که حوزه علمیه قم این همه ثمرات و اثرات در انقلاب اسلامی داشته و امروز نیز منشأ نشر فرهنگ اهل بیت(ع) در جهان است.

وی در ادامه با بیان اینکه شکی نیست که در کشور مشکلاتی داریم، بخشی از این مشکلات را مثل مشکل بیکاری، عمومی و مربوط به همه کشور ذکر کرد و افزود: البته طبیعی است که باید این مشکلات حل شود. نکته مهم آن است که باید توجه داشته باشیم وقتی حرفی را می‌زنیم به لوازم آن هم متعهد باشیم و مثلاً توجه داشته باشیم که اشتغال بدون رونق اقتصادی و رونق اقتصادی بدون بستر و فضای لازم برای سرمایه‌گذاری ممکن نیست.

رئیس جمهور اظهار داشت: اگر به لوازم حرفی که می‌زنیم متعهد باشیم هم در کشور اتفاق نظر حاصل می‌شود و هم سریع‌تر به اهدافمان می‌رسیم.

وی تصریح کرد: درست است که مسایل را به مادی و معنوی تقسیم می‌کنیم اما گاهی یک مسئله هم مادی است و هم معنوی. به عنوان مثال ایجاد شغل، تأمین آب و بهداشت برای مردم، هم مادی است و هم معنوی. در اسلام رهبانیت و ترک دنیا نداریم و در مکتب اسلام مادیت و معنویت و دنیا و آخرت در کنار هم تعریف می‌شوند.

روحانی با بیان اینکه با توجه به این تعریف مسایلی وجود دارد که باید آنها را حل و فصل کنیم، گفت: مسئولیت این مشکلات بر عهده دولت است و نمی‌خواهیم از زیر بار مسئولیت شانه خالی کنیم.

وی تصریح کرد: این سفر برای دولت برکات زیادی داشت که دیدار با علما و فضلا و بخصوص مراجع عظام تقلید و از همه بالاتر تشرف به حرم حضرت فاطمه معصومه(س) از جمله آنها بود و این مضجع شریف همواره برای ما، قم و ایران پرخیر و برکت بوده است.

رئیس جمهور با تأکید بر این که دولت یازدهم با حمایت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی و پشتیبانی مردم، همه توان خود را برای حل مشکلات کشور بکار گرفته است، تصریح کرد: حمایت صریح مراجع معظم تقلید، علما، فضلا، روحانیون و مردم، مسئولیت دولت را در حل سریعتر مشکلات کشور و بویژه قم، سخت‌تر و سنگین‌تر می‌کند.

تأمین آب سالم و پایدار برای قم تا پایان فروردین

وی در ادامه با اشاره به اینکه دولت در این سفر اجرای ۳۰ پروژه مهم را برای قم اعلام کرد، گفت: در این سفر ضمناً موفق شدیم، چند پروژه مهم از جمله صحن شرقی حرم مطهر، بخشی از جاده آزادراهی حرم تا حرم در حد فاصل قم تا گرمسار و آغاز عملیات اجرایی خط آهن سریع‌السیر تهران - قم - اصفهان را افتتاح کنیم که اقدامات مهمی بود. همچنین امیدوارم تأمین آب سالم و پایدار برای قم و حتی برخی شهرهای اطراف تا پایان فروردین به نتیجه برسد.

روحانی گفت: از دیگر طرح‌هایی دولت برای قم، توسعه کشت گلخانه‌ای، اجرای پروژه فاضلاب شهری، ساخت مجتمع فرهنگی و دیگر پروژه‌هایی است که براساس وعده‌ای که داده‌ایم، ان‌شاء الله در سال‌های ۹۴ و ۹۵ اجرایی و به بهره‌برداری خواهند رسید.

منبع:مهر

اخبار مرتبط

کلیپ نوشت| بازی با جان مردم در طرح فاصله گذاری هوشمند

نئولیبرالیسم در پس فاجعه تیان آنمن

واکنش کاربران فضای مجازی به نامه گلایه‌آمیز وزیر بهداشت به حسن روحانی

0 نظر

ارسال نظر

capcha