فعال مسیحی آمریکایی:

کاپیتالیست‌ها دشمنان اصلی آمریکایی‌ها هستند؛ نه مسلمانان

کاپیتالیست‌ها دشمنان اصلی آمریکایی‌ها هستند؛ نه مسلمانان

به گزارش سراج24، برندن هریس (Brandon Harris) یکی از دانش آموختگان مسیحی دانشگاه وینسس در ایالت ایندیانای آمریکا است؛ او از فعالان حقوق بشر و حامیان جنبش‌های استقلال‌خواهانه مردم در سراسر دنیا و یکی از مخالفان سر سخت امپریایسم است.

با وجود اینکه وی از فعالان آمریکایی محسوب می‌شود، نامه رهبری خطاب به جوانان غربی را مطالعه نکرده بود؛ به همین دلیل لینک آن را برای او ارسال کردیم و راجع به مباحث مطرح شده در این نامه با وی گفتگویی را ترتیب دادیم.

در ادامه بخش‌هایی از این گفتگو را مشاهده می‌کنید:

نظر شما درباره محتوای این نامه چیست؟
Brandon Harris: نامه خوبی بود و من با تمام مطالب آن موافقم. من درباره اسلام مطالعه کرده‌ام و می‌دانم اسلام دین خشونت نیست. اسلام به دنبال گسترش انسانیت، صلح و دوستی است و هرگز خشونت و تروریسم را ترویج نمی‌کند.

من خود یک مسیحی هستم؛ اما همواره به برادران و خواهران مسلمان خود احترام می‌گذارم و با هر گونه تعصب و نفرت مخالفم.

چرا برخی از غربی‌ها اسلام و مسلمانان را دشمن خود می‌پندارند؟
علت آن تبلیغات ضد اسلامی و رایج در غرب است. رسانه‌های خبری غرب باید مورد سرزنش قرار گیرند؛ چرا که دائما اعمال تروریستی گروهک تکفیری داعش و دیگر اسلام‌گرایان تندرو را به عنوان چهره اصلی اسلام معرفی می‌کنند.

آنها هرگز کارهای خوب مسلمانان و ارزش‌های اسلامی را نشان نمی‌دهند.

اسلام هرگز دشمن ما نبوده، همانطور که کمونیسم در گذشته دشمن ما نبود. دشمن اصلی ما طبقه حاکم و کاپیتالیست‌هایی هستند که می‌خواهند مردم را دسته‌بندی کنند و گروهی را به جان گروه دیگر بیاندازند.

در این میان رسانه‌های خبری فاسد مثل فاکس‌نیوز زبان رسای آنان در این تبلیغات غرض‌ورزانه شده‌اند.

آیا نویسنده این نامه را می‌شناسید؟
بله من آیت‌الله خامنه‌ای را بسیار خوب می‌شناسم، ایشان رهبر ایران هستند.

با توجه به این که رسانه‌های غربی دائما درباره ایشان سیاه‌نمایی می کنند، نظر شما به عنوان یک فعال اجتماعی درباره ایشان چیست؟
من با سیاه‌نمایی‌های غرب درباره ایشان مخالفم. آمریکا با حمایت از شاهان پهلوی، ایران را به تباهی کشاند و این باعث ایجاد انقلاب در سال 1979 به رهبری آیت‌الله روح‌الله خمینی شد.

به نظر من آیت الله خامنه‌ای یک رهبر روحانی و عالی‌قدر است و چنین شخصیتی نمی‌تواند برای آمریکا (آن‌چنان که رسانه‌های غربی القا می‌کنند) یک تهدید باشد.

سران آمریکا بسیاری از کشورها را به عنوان شیطان و یک تهدید برای آمریکایی‌ها معرفی می‌کنند؛ چرا که می‌خواهند برای رسیدن به اهداف خود ذهن‌های مردم را دست‌کاری کنند تا حمایت مردمی را در جنگ‌ها به دست آورند. در حالی که این جنگ‌ها در راه آزادی نیست؛ بلکه برای رسیدن به منافع بیشتر امپریالیستی دولت‌ها است. هیچ‌کدام از این کشورها برای ما تهدید نیستند.

آیا تا به ایران سفر کرده‌اید؟ نظرتان درباره ایران چیست؟
خیر متاسفانه؛ ولی خیلی مایلم یک روز به ایران سفر کنم. ایران مهد تاریخ و فرهنگ است. رسانه‌های اینجا تصویر تاریکی از ایران نشان می‌دهند.

من خود چندین مستند راجع به ایران دیده‌ام و می‌دانم مردم ایران، مردم آمریکا را دوست دارند و اگر در شعارهایشان "مرگ بر آمریکا" می‌گویند منظورشان دولت آمریکا است نه مردم آمریکا.

متاسفانه اطلاعات مردم آمریکا درباره ایران بیشتر از طریق رسانه‌های فاسد به دست می‌آید.

ایران به هیچ وجه برای آمریکا یک تهدید نیست و این کشور از گروه‌های بین‌ المللی تروریستی حمایت نمی‌کند، بلکه بر عکس ایرانی‌ها سال‌ها علیه تروریست جنگیده‌اند.

آنچه آمریکا به عنوان تروریسم معرفی می‌کند در واقع جنبش‌های آزادی‌خواهانه ملی است که نه برای دولت و نه برای ملت آمریکا تهدیدکننده نیستند.

نظر شما راجع به همکاری‌های نزدیک آمریکا و اسرائیل چیست؟
Brandon Harris: من امیدوارم دولت‌مردان آمریکا به این همکاری‌های نزدیک با اسرائیل پایان دهند. ما آمریکایی‌ها از این که مالیات‌هایمان به نفع اسرائیل هزینه می‌شود خسته شده‌ایم.
ای کاش روزی برسد که تمام آمریکای‌ها درک کنند اسرائیل دوست آنان نیست...
 

منبع:حلقه وصل

اخبار مرتبط

نقش جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در بازنمایی جنایات حقوق بشری آمریکا/ ارزش آثاری دغدغه‌مند در برابر موج رسانه‌های فریبنده غربی/ از تولید فیلم‌های مستند تا طراحی پوسترهایی خلاقانه

اهمیت نامه رهبر انقلاب/ سیاست‌های بی‌رحمانه آمریکا فاش شود

معترضان یونانی پرچم آمریکا، ترکیه و ناتو را به آتش کشیدند

0 نظر

ارسال نظر

capcha