عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفتگو با «سراج24»:

تجارب توافق دو مرحله‌ای آمریکا با سایر کشورها نشان می‌دهد آمریکا قابل اعتماد نیست

تجارب توافق دو مرحله‌ای آمریکا با سایر کشورها نشان می‌دهد آمریکا قابل اعتماد نیست

عباسعلی منصوری آرانی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار«سراج24» گفت: اگر در مذاکرات هسته‌ای قرار است توافقی صورت گیرد، این توافق باید  در یک مرحله صورت بگیرد؛ زیرا مذاکرات هسته‌ای، مذاکراتی راهبری است و اگر این مذاکرات در چارچوب منافع ملی نباشد، خدشه ای راهبردی و عمقی به آینده کشور وارد می‌شود.

وی تصریح کرد: به عبارتی اگر یک توافق خوب شکل بگیرد که منفعت آن برای ما محسوس باشد سالیان سال این منفعت ساری و جاری است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تیم مذاکره کننده باید مانع از پذیرش توافق بد شود. اینگونه عدم توافق بهتر از توافق بدی است که در آن منافع ملی ما لحاظ نشود.

منصوری آرانی خاطر نشان کرد: در دنیا گاهی این اتفاق رخ می دهد که توافق مرحله ای شود ولیکن همواره تجارب گذشته ما نشان داده که طرف آمریکایی قابل اعتماد نیست؛ یعنی پس از شکل گرفتن یک توافق کلی آن ها سعی می کنند که برای تواق بر سر جزئیات در مسیری حرکت کنند که منافع خودشان را تامین کنند و این برای ما خسارت بار می شود.

وی افزود: به دلیل بی اعتمادی به آن ها توافق باید یک مرحله ای، کاملا روشن و شفاف شکل بگیرد. نباید در دام توطئه  آمریکائی‌ها  گرفتار و گزیده شویم.

عضو کمیسیون امنیت ملی تاکید کرد: غربی ها  با مرحله ای کردن توافق سعی می کنند علاوه بر اینکه از توافق کلی بهره‌مند شوند در جزئیات نیز ایران را تحت فشار قرار دهند ؛ این مسئله مهم است که برای دنیا روشن کنیم علت مخالفت با توافق دو مرحله ای عدم اعتماد به طرف مقابل به ویژه آمریکا ودرس گرفتن از تجارت گذشته است.


 

اخبار مرتبط

فیلم| «آمریکا قابل اعتماد نیست»

فیلم| خروج انگلیس از اتحادیه اروپا یا همان برگزیت چیست؟

موشن گرافیک| نیروی ویژه

0 نظر

ارسال نظر

capcha