«سراج 24» گزارش می‌دهد؛

پژوهش موسسه اسرائیلی: تهدید ایران علیه اسرائیل عملی است/130 هزار بسیجی آماده ورود به جولان هستند

پژوهش موسسه اسرائیلی: تهدید ایران علیه اسرائیل عملی است/130 هزار بسیجی آماده ورود به جولان هستند

به گزارش «سراج24» بنابر یک تحقیقی که توسط «موسسه تحقیقات رسانه‌‌ای خاورمیانه» منتشر شده ایران در حال ساختن جبهه فعالی از دریای مدیترانه تا جولان است.ایران حضور فعال نظامی در مرزهای سرزمین‌های اشغالی برای بازدارندگی و انهدام رژیم صهیونیستی دارد.

این تحقیق صهیونیست‌ها اینگونه نتیجه گیری می‌کند که اسرائیل با یک بحران حیاتی مواجه می‌شود. اسرائیل هیچ وقت تصور نمی کرد که ایران در مرزهایش حاضر شود، حتی قبل از اینکه توافق هسته‌ای با آمریکایی‌ها تکمیل شود.

در این تحقیق آمده است:‌ «تهدید ایرانی‌ها علیه اسرائیل دیگر صرفا در نظریه نیست این تهدید به تهدید مستقیم، عملی و متعارف تبدیل شده است.»

موسسه تحقیقات رسانه‌‌ای خاورمیانه در تحقیق خود نوشته است که «ایران به همراه حزب‌الله لبنان حضور خود در سوریه را بر اساس ساخت یک سازمان جدید تحت عنوان حزب‌الله سوریه و همچنین حضور مستقیم نیروهای ایرانی در سوریه به ویژه در بلندی‌های جولان قرار داده است».

بنابر این تحقیق «استقرار ایران در سوریه بویژه حضور نیروهایش در بلندی‌های جولان که در مرحله اول با ایجاد پست‌های فرماندهی و تعدادی محدودی از نیروهای ویژه صورت گرفته است نشان از یک گرایش جدید در فعالیت‌های ایران در منطقه دارد که همان حضور مستقیم است. بنابر طرح ایرانی ها این پست‌های فرماندهی 130 هزار رزمنده بسیجی آموزش دیده ایرانی را که منتظر ورود به سوریه هستند، هدایت خواهند کرد. این مسئله در اظهارات حسین همدانی، یک فرمانده ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز ثبت شده است».

در این تحقیق با اشاره به اینکه «پس از نبرد اخیر در جنوب سوریه، حضور مستقیم ایران در جولان نشانه ایجاد جبهه جنگی واحدی علیه اسرائیل است که از راس الناقوره شروع می‌ شود و تا قنیطره امتداد می‌یابد» آمده است: «هدف ایران از حضور در بلندی‌های جولان فقط برای بازندارندگی اسرائیل از حلمه به برنامه‌ هسته‌ای خود نیست بلکه دفاع از سوریه به عنوان بخشی از محور مقاومت و همچنین ایجاد جبهه فعالی برای حملات علیه اسرائیل در جولان و حتی آزادی این منطقه از اشغال اسرائیل است.»

در تحقیق موسسه تحقیقات رسانه‌‌ای خاورمیانه تاکید شده است که فعالیت‌های ایران در جولان «با فهم ایدئولوژیکی ایران که اسرائیل را به مثابه موجودی که باید منهدم شود، می‌شناسد همخوانی دارد همچنانکه در بیانات [آیت‌الله] سید علی خامنه‌ای رهبر ایران نیز بیان و ثبت شده است.»

 

اخبار مرتبط

روایت الاخبار از شب داغ جولان اشغالی

واکنش صهیونیست‌ها به تبادل آتش در جولان

باید جنگی در بین جنگ‌ها راه بیاندازیم

6 نظر

< 1393/12/06 - 14:14

مرگ بر اسرائیل

ناشناس
< 1393/12/06 - 14:32

منظور حاج حسین همدانی از بسیجی، متطوعین جیش الشعبی سوریه بود نه بسیجی ها. صهیونیست ها نجس، در ترجمه اشتباه کرده اند و خودشان کلمه ایرانی را اضافه کرده اند.

ناشناس
< 1393/12/15 - 18:53

سلام
بنده را هم اضافه کنید
پدر و مادرهایتان را به عزا می‌نشانیم
خیبر خیبر یا اسرائیل
مرگ بر اسرائیل

حاج هادی

ارسال نظر

capcha