صنایع آلاینده قم در آستانه دادگاه

آب و برق صنایع آلاینده قطع می شود/ صنایع آلاینده قم در آستانه دادگاه

آب و برق صنایع آلاینده قطع می شود/ صنایع آلاینده قم در آستانه دادگاه

به گزارش سراج24، سرانجام بعداز پیکیری های ۱۰ ماهه صنعتگران و تولیددکنندگان شهرک های صنعتی قم درمورد وضعیت نگران کننده آلودگی سرب در شهرک های صنعتی این استان، مقامات استان قم پذیرفتند که در اولین قدم همه امکانات این واحد ها اعم از آب برق و گاز به طور کامل مسدود و فعالیت این مراکز محدود شود.
 
پس از برگزاری چندین جلسه صنعتگران و تولییدکنندگان شهرک های صنعتی استان قم با مقامات اداری استان سرانجام استاندار قم در آخرین جلسه شواری تامین استان در مصوبه همه نهادهای مسوول در حفاظت از محیط زیست و تامین امنیت شهروندان قم را موظف کرد که با ارایه نشانی و مدارک دقیق از واحدهای آلاینده به مقامات قضایی در تدوین پرونده قضایی و رسیدگی به تخلفات زیست محیطی این واحدها دادستانی استان قم را کمک کنند.
 
مطابق ابلاغیه ذبیح الله عبداللهی معاون استاندار قم دستگاه های ارایه دهنده خدمات عمومی از جمله شرکت برق آب گاز و تلفن پس از دریافت گزارش اداره محیط زیست استان همه خدمات خود را در واحدهای آلاینده ذوب قلزات و تولیدکننده سرب قطع کنند.
 
در کنار این اقدامات شرکت شهرک های صنعتی استان قم با نظارت مداوم و پیگیر با همراهی و همکاری اداره حفاظت از محیط زیست وضعیت آلایندگی و فعالیت واحدهای ذوب فلزات را در گزارش های منظم به فرمانداری قم ارایه دهند.
 
اما بعد از همه این اقدامات در پایان در خواست اصلی سنعتگران هم مورد توجه قرار گرفت و سازمان صنعت معدن و تجارت موظف شد در برنامه ای مدون پیشنهاد های خود برای تغییر تدریجی شغل واحدهای ذوب سرب مجاز را به فرمانداری اعلام کند.
پیش از این خبرآنلاین، پرونده صنایع آلاینده قم را در گفت و گویی با رئیس شرکت شهرک های صنعتی پیگیری کرده بود.
در همین حال وزارت صنعت، استانداری و شرکت شهرک های صنعتی اعتقاد دارند برخورد با صنایع آلاینده با توجه به وضعیت زیست محیطی کشور با جدیت انجام می شود.

اخبار مرتبط

آخرین وضع آب و هوای کشور در هجدهم خرداد+جدول

توصیه‌های هواشناسی به کشاورزان و باغداران

آخرین وضع آب و هوای کشور در یازدهم خرداد

0 نظر

ارسال نظر

capcha